fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

16-latek najmłodszym zwycięzcą w Ferrari Challenge. Triumfował na Monzie

16-latek najmłodszym zwycięzcą w Ferrari Challenge. Triumfował na Monzie

W historii Ferrari Challenge Trofeo Pirelli została zapisana nowa strona – szesnastoletni fiński kierowca Luka Nurmi (Formula Racing) wygrał na Autodromo Nazionale di Monza. To najmłodszy kierowca w historii jednomarkowej serii Ferrari

W Trofeo Pirelli Am, pod koniec zaciętej walki, Sergio Paulet (Santogal Madrid –MST Team) odniósł zwycięstwo podczas swojego debiutanckiego weekendu. W wyścigu Coppa Shell, Alex Fox (Sf Grand Est Mulhouse) wspiął się na najwyższy stopień podium, podczas gdy w klasie Am Giuseppe Ramelli (Rossocorsa – Pellin Racing) powtórzył sukces z dnia poprzedniego.

W Trofeo Pirelli z wygraną przypieczętowaną na koniec wyścigu, utrudnionego przez czerwoną flagę i dwa wjazdy samochodu bezpieczeństwa, Luka Nurmi został najmłodszym w historii zwycięzcą Ferrari Challenge. Szesnastolatek, który startował z pole position, ścigał się jak weteran, prowadząc znakomicie 488 Challenge Evo przez cały wyścig. Przekraczając linię mety utrzymywał 4-sekundową przewagę nad dunką Michelle Gatting (Scuderia Niki – Iron Lynx), liderką klasyfikacji generalnej i Johnem Wartique (Francorchamps Motors Luxembourg – D2P). 

W klasie Am, po wyścigu pełnym zwrotów akcji, triumfował Sergio Paulet. Startujący z pole position Hiszpan zaliczył kolizję, przez którą spadł na sam dół stawki. Wjazd samochodu bezpieczeństwa, długa seria manewrów wyprzedzania i obrót aktualnego lidera Hugo Delacoura (Scuderia Monte-Carlo) – wszystko to pomogło Pauletowi w jego debiucie zająć pierwsze miejsce i wyprzedzić Delacoura, który był drugi. Olivier Plassmann (Ulrich Frankfurt) uzupełnił podium. Po zakończeniu wyścigu sędziowie odwrócili pozycje Delacoura i Plassmanna, uznając, że Francuz nie przestrzegał limitów toru, co doprowadziło do nieuczciwej przewagi nad rywalem.

W Coppa Shell Alex Fox sięgnął po zwycięstwo w klasie pod koniec wyścigu utrudnionego przez mokre warunki na torze, który zakończył się przy wsparciu pojazdu bezpieczeństwa, wyprzedzając Jamesa Weilanda (Rossocorsa) i Axela Sartingena (Lueg Sportivo). Francuz wykorzystał szaleńczy start i wypracował sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymał aż do pojawienia się flagi w szachownicę. 

Bohaterowie Ferrari Challenge Europe powrócą na tor w weekend 1-2 maja na austriackim torze Spielberg.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Tak wygląda spersonalizowana Huayra BC Roadster, nazwana Supernova
Next post
Firma Lanzante zmodyfikuje Zondę Revolucion pod homologację drogową

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

16-latek najmłodszym zwycięzcą w Ferrari Challenge. Triumfował na Monzie