fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

2. i 3. miejsce na Spa w 5 rundzie ACLeague

2. i 3. miejsce na Spa w 5 rundzie ACLeague

W piątym wyścigu Retro WEK, organizowanym przez ACLeague, wzięli udział dwaj kierowcy reprezentujący zespół Alfa Corse ForzaItalia.pl. I obaj zajęli miejsca na podium.

Tym razem w rywalizacji na serwerze PRO najliczniejszą grupą samochodów DTM były Alfy. Ale mimo to, w pierwszej piątce znalazły się tylko dwie reprezentantki włoskiej motoryzacji. Na drugim miejscu dojechała 155 prowadzona przez Lukę, a na trzecim – ten sam model, ale w rękach Lucjana Próchnicy. Wyścig dla obu naszych zawodników przebiegł bez większych przygód. Niestety o punkty w klasyfikacji zespołowej nie mógł powalczyć nieobecny MrFloyd.

Jeszcze nie zostały wliczone do klasyfikacji generalnej  wyniki z piątej rundy Retro WEK, ale wszystko wskazuje na to, że przewaga Alfa Corse ForzaItalia.pl nad drugim zespołem będzie jeszcze większa. Przed wyścigiem na belgijskim Spa drużyna reprezentująca włoską motoryzację dysponowała 1968 punktami, podczas gdy Spam BMW Racing Team miał 1473 punkty.

Lucjan Próchnica:

Dobre prekwalifikacje, średnia sesja treningowa i w miarę udana sesja kwalifikacyjna. Zapowiadało się nie najgorzej, moim celem było zwiększenie przewagi nad czwartym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej, co się udało. Sam wyścig nie był nader emocjonujący, ale to i dobrze, przebiegał bez większych przygód. Kierowcy Mazd jeździli rozważnie, z rywalami z DTM też nie miałem kontaktów. Po starcie z 4. pola startowego w klasie zyskałem dwie pozycje, ale na krótko. Bardzo źle wjechałem w Eau Rouge i spadłem z powrotem na 4. lokatę. Potem nastąpiły niewielkie roszady, przez jakiś czas jechałem na drugim miejscu po tym, jak wyprzedziłem naraz dwa walczące ze sobą BMW – potwierdziło się powiedzenie, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Jednak większość wyścigu przejechałem na trzecim miejscu, na spokojnie, bez przygód i bez większych błędów. Co cieszy, pod względem powtarzalności, równej jazdy, najlepiej spisał się Luka, a ja byłem niewiele gorszy. To popłaca, co widać po naszych wynikach i to już nie pierwszy raz.

Powtórkę transmisji z komentarzem możecie obejrzeć na Twitchu:

Oglądaj RetroWEK Runda 5 – SPA / AC League – !kontekt !social od użytkownika TuchanGames na www.twitch.tv

Następne wyścigi odbędą się na torach Sebring i Hockenheim w dniach, analogicznie, 10 i 24 stycznia 2019 roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Zrzut ekranu z Assetto Corsy

Poprzedni wpis
Prototypowe Ferrari 275 GTB na sprzedaż. Brało udział w rajdzie Monte Carlo w 1966
Następny wpis
Następca Aventadora ma zadebiutować do 2020 roku

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

2. i 3. miejsce na Spa w 5 rundzie ACLeague