fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Następca Aventadora ma zadebiutować do 2020 roku

Następca Aventadora ma zadebiutować do 2020 roku

Według Autocar, następca Aventadora ma zadebiutować do 2020 roku. Nim to jednak nastąpi, na początku 2019 roku włoska marka z Sant’Agata Bolognese zaprezentuje najwierniejszym klientom supersamochód z napędem hybrydowym, wyposażony w wolnossące V12 wspomagane przez silniki elektryczne. Produkcja pojazdu ukrywającego się pod kodem LB48H ma być ograniczona.

Włosi nie ukrywają faktu, że bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące emisji spalin zmuszają producentów supersamochodów do szukania nowych rozwiązań technologicznych, z elektryfikacją na czele. Niewykluczone, że ze względu na regulacje obowiązujące w Chinach, nowe modele z napędem hybrydowym będą mogły pokonać dystans do 50 km bez emitowania niebezpiecznych substancji do atmosfery.

Zastosowanie elektryfikacji ma jednak swoją cenę. Jak twierdzi Maurizio Reggiani, system hybrydowy zwiększy masę od 150 do 200 kilogramów. Za to pozytywnie odbije się na takich parametrach, jak maksymalna moc i maksymalny moment obrotowy. Inżynierowie Lamborghini świetnie zdają sobie sprawę z tego, że nic tak dobrze nie wpływa na sportowe doznania z jazdy, jak możliwie niska masa pojazdu, o czym wspomniał także Reggiani:

Zawsze powtarzam, że wolę mieć 10 kg mniej, niż 1 KM więcej – nawet jeśli stosunek mocy do masy pozostaje taki sam. Ale wyobrażam sobie, że punkt startowy samochodu będzie bez wątpienia cięższy. Czy to oznacza koniec „gry”? Tego nie wiemy.

Dodatkowe obciążenie można wykorzystać na korzyść, na przykład w celu uzyskania jak najbliższego ideałowi rozkładu masy. Stąd też niewykluczone, że elektryczne podzespoły trafią na przednią oś, co zasugerował Maurizio:

Myślę, że tak, można byłoby umieścić skrzynię biegów z przodu. Taka jest moja wizja. Zastosowanie silnika elektrycznego z przodu może być o wiele łatwiejsze ze względu na możliwość obycia się bez wału napędowego. Myślę, że to może być najlepsze rozwiązanie.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
2. i 3. miejsce na Spa w 5 rundzie ACLeague
Następny wpis
Oryginalny Fiat 500 zaprezentowany na wystawie „The Value of Good Design” w NY

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Następca Aventadora ma zadebiutować do 2020 roku