fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Abarth podzielił się planami na sezon 2020 w rajdach i Formule 4

Abarth podzielił się planami na sezon 2020 w rajdach i Formule 4

Po bardzo udanym sezonie 2019 Abarth będzie kontynuować swoje działania w motorsporcie, umacniając pozycję marki, a także jej wizerunek. Jednym z sukcesów roku bieżącego były zwycięstwa w FIA R-GT Cupi GT Trophy (rozgrywanego w ramach Spanish Rally Championship) tylnonapędowej 124.

Plany na nadchodzący rok zakładają ponowne uczestnictwo Abartha 124 w rajdach, a także włoskie i niemieckie edycje Formuły 4, czyli serii z jednomiejscowymi bolidami napędzanymi jednostką Abarth T-Jet o mocy 160 KM.

Włoski producent samochodów stara się wykorzystać zdobywaną podczas zawodów wiedzę tak, by wciąż ulepszać pojazdy drogowe zarówno w ujęciu osiągów, silników, komponentów, technologii, jak i niezawodności. Tory wyścigowe i odcinki rajdowe to poligon doświadczalny pozwalający na sprawdzenie wydajności poszczególnych elementów w ekstremalnych warunkach. 

Kierowcy startujący w ERC będą mogli jednocześnie rywalizować w klasyfikacji Abarth Rally Cup stworzonej wyłącznie z myślą o załogach Abartha 124 Rally. Kalendarz FIA-ERC 2020 prezentuje się następująco:

  • Rajdy Hiszpanii – 7-9 maja, asfalt
  • Rajd Łotwy – 29-31 maja, szuter
  • Rajd Polski, 26-28 czerwca, szuter
  • Rajd Włoch – 24-26 lipca, asfalt
  • Rajd Czech – 28-30 września, asfalt
  • Rajd Węgier – 6-8 listopada, asfalt

W edycji 2019 drugie miejsce w Abarth Rally wywalczyli Dariusz Połoński i Łukasz Sitek.

Zaś w przypadku wyścigów zaplanowane są dwa mistrzostwa – siódma edycja Italian F4 Championship powered by Abarth i szósta edycja ADAC F4 Championship powered by Abarth

Pomysł stworzenia bolidów napędzanych 160-konnymi silnikami T-Jet okazał się strzałem w dziesiątkę. To właśnie ta seria pomaga młodym, obiecującym kierowcom w dążeniu do osiągnięcia profesjonalnego poziomu. Na przestrzeni lat tymi samochodami startowało ponad 300 młodych kierowców, którzy rywalizowali na najlepszych i najbardziej wymagających europejskich torach. Lance Stroll jeździ teraz w Formule 1, podczas gdy 7 innych, wliczając Micka Schumachera, startuje w F2, zaś kolejnych 12 – w F3. Marka w ten sposób realizuje filozofię zapoczątkowaną przez założyciela, Carlo Abartha.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Lamborghini świętuje udany rok 2019 przejażdżką Aventadorem SVJ, Huracanem EVO i Urusem
Następny wpis
Ferrari Roma w detalach

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Abarth podzielił się planami na sezon 2020 w rajdach i Formule 4