fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Włoska szkoła ma nowego patrona – Sergio Marchionne

Włoska szkoła ma nowego patrona – Sergio Marchionne

Po raz kolejny pośmiertnie został uhonorowany Sergio Marchionne. Wcześniej mianowano go człowiekiem roku w branży motoryzacyjnej – World Car Person of the Year – a teraz jego imieniem nazwano szkolny kampus Istituto Onnicomprensivo, wybudowany w 2016 roku po trzęsieniach ziemi w centralnych Włoszech w 2016 roku. 

Ceremonia nadania imienia miała miejsce 6. listopada 2019 roku. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz i instytucje, które pracowały nad odbudową miasta. Nie zabrakło także przewodniczącego Ferrari, czyli Johna Elkanna, wyrażającego w ten sposób solidarność ze strony włoskiej marki z Maranello. 

Wydarzenie miało miejsce wewnątrz ukończonego już budynku użytkowanego codziennie przez studentów, którym poświęcony był ten dzień. Oprócz uczestnictwa w odsłonięciu tablicy pamiątkowej w ogrodzie szkolnym, uczniowie wraz z dziennikarką Safirią Leccese zadawali Johnowi Elkannowi i władzom pytania dotyczące edukacji i własnej przyszłości.

Podczas swojego wystąpienia Elkann ogłosił, że Ferrari będzie kontynuowało współpracę z Istituto Sergio Marchionne. W rzeczywistości marka z wierzgającym koniem w logo będzie oferować najlepszym studentom możliwość edukacji w Maranello, a najbardziej utalentowani będą mieli możliwość poznania firmy jeszcze lepiej. Współpracę przypieczętowano darem w postaci silnika Ferrari, czyli jednego z najważniejszych symboli marki. Przy okazji tego wydarzenia Elkann przemówił do zgromadzonych:

Ważne jest nie tylko pozostawienie za sobą projektu, ale także dalsze wspieranie młodych ludzi z Amatrice. Ich pragnienie zaangażowania musi znaleźć odpowiedź w środowisku, które wsłuchuje się w ich potrzeby i wie, jak wykorzystać ich potencjał. Dlatego chciałem wrócić do tej szkoły z przesłaniem dotyczącym ich przyszłości. Ferrari jest dumne, że może trzymać za rękę uczniów tej szkoły i uczcić w ten sposób pamięć Sergio Marchionne.

Pomysł nadania nazwy Multi-School Campus na cześć Marchionne został zasugerowany przez dyrektora i nauczycieli, aby uczcić pamięć o człowieku, który odegrał kluczową rolę w budowie budynku. To właśnie Sergio ogłosił w sierpniu 2016 r. decyzję Ferrari o udzieleniu pomocy społecznościom dotkniętym trzęsieniem ziemi. Kwota 6,5 mln euro zebrana w drodze licytacji za sprzedaż LaFerrari nr 500 została przekazana na kampus uniwersytecki w Amatrice.

Sergio Marchionne odszedł 25 lipca 2018 roku. Do 21 lipca pełnił funkcję szefa koncernu FCA. Miał 66 lat. Borykał się z problemami zdrowotnymi, a jego stan pogorszył się po operacji usunięcia komórek nowotworowych.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Lamborghini i MIT opatentowali nową technologię dla superkondensatorów
Następny wpis
Abarth Rally Cup 2019 zostanie rozstrzygnięty w rajdzie Węgrzech

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Włoska szkoła ma nowego patrona – Sergio Marchionne