fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Agostini Countach Junior zostanie wylicytowany 1 lutego 2023 roku

Agostini Countach Junior zostanie wylicytowany 1 lutego 2023 roku

W środę, 1 lutego 2023 roku, podczas paryskiej aukcji RM Sotheby’s, jednym z przedmiotów licytacji będzie 1984 Agostini Countach Junior

Zbudowany przez Agostini Auto w 1984 roku Countach Junior jest wczesnym przykładem miniaturowej wersji włoskiego supersamochodu. Był oferowany w wersji z zamknięym lub otwartym dachem, przy czym ten pierwszy jest rzadko dostępny na rynku wtórnym.

Ten konkretny egzemplarz nosi numer seryjny 017 i jest wprawiany w ruch za pomocą silnika Briggs & Stratton, o pojemności 400 cm³ i mocy 11 KM. Jednostka współpracuje z 2-biegową przekładnią automatyczną, wyposażoną w bieg wsteczny. Nadkola pojazdu wypełniają 10-calowe koła ze stopów lekkich. Do tego pojazd może pochwalić się działającymi światłami, wskaźnikami, hydraulicznym hamulcem, niezależnym zawieszeniem, kierownicą Momo, klaksonem, a nawet pasami bezpieczeństwa.

Ten czerwony egzemplarz z zamkniętym dachem został podarowany jako prezent z okazji piątych urodzin w 1995 roku. W listopadzie 2022 roku miniaturowego Countacha poddano czynnościom serwisowym i renowacyjnym. Odnowiono część elementów i stary akumulator zastąpiono nowym.

Jak wyliczają eksperci z RM Sotheby’s, w drodze licytacji cena tego pojazdu może sięgnąć od 10 do 20 tys. euro.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: RM Sotheby’s

Previous post
ICE St. Moritz
Next post
Proces renowacji modelu Ferrari 280 GTO pokazany na filmie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Agostini Countach Junior zostanie wylicytowany 1 lutego 2023 roku