fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo 6C 1750 trafi pod młotek

Alfa Romeo 6C 1750 trafi pod młotek

W dniu 5 lutego 2020 roku na aukcję trafi Alfa Romeo 6C 1750 Gran Sport Spider z 1930 roku o numerze podwozia 8513034. Auto zostało odkryte w lutym 1956 roku przez Kurta Miskę na złomowisku w Long Island w Nowym Jorku. Pojazd porzuciła firma ubezpieczeniowa w listopadzie 1955 roku, która wcześniej najprawdopodobniej weszła w jej posiadanie z tytułu roszczeń. Eksperci szacują, że auto zostanie sprzedane na aukcji RM Sotheby’s za kwotę od 900 000 dolarów do 1 300 000 dolarów.

Niestety niewiele wiadomo o historii przedwojennej tego egzemplarza. Podobno w marcu 1956 roku właścicielem Alfy został niejaki Tom Powel. Jak wynika z raportów, za czasów jego posiadania pojazd był wyposażony w dwumiejscowe nadwozie coupe lub drophead, pokryte kremowym lakierem. 

W połowie lat 70. auto powróciło do Turynu, gdzie zamontowano nadwozie Gran Sport Spider w stylu Zagato. Za pracę odpowiedzialna była firma Carrozzeria Petenella, istniejąca w latach 1973-1976 i bardzo szanowana w dziedzinie nadwozi Zagato. Dokładnie w takiej konfiguracji Alfa przetrwała do dzisiaj. 

Uważa się, że Alfa Romeo w momencie odkrycia na złomowisku w 1956 roku była pozbawiona wielu części mechanicznych, w tym skrzyni biegów. I właśnie dlatego w procesie odrestaurowywania w latach 70. samochód wyposażono w nową skrzynię, koło zębate układu kierowniczego i przednią oś. 

W latach 80. Alfa Romeo 6C 1750 Gran Sport Spider trafiła do kolekcjonera Hoyle’a, zasilając jego prywatną kolekcję w północnej Anglii. W 1999 roku auto zakupił obecny właściciel, który czterokrotnie uczestniczył nim w wyścigach Mille Miglia, a także wielu imprezach samochodowych, w tym: Ennstal Classic i Kitzbuheler Alpen Rallye. Do auta dołączył liczne dokumenty, w tym kartę identyfikacyjną kategorii FIVA B4, jak i papiery dowodzące przeprowadzenia czynności serwisowych przez specjalistów Feierabend w Würzburgu, w Niemczech.

Mimo burzliwej przeszłości, ten konkretny egzemplarz Alfy Romeo 6C 1750 może pochwalić się bardzo dobrym stanem technicznym – zarówno wizualnym, jak i mechanicznym. Więcej informacji dotyczących oferty nr 180 znajdziecie na oficjalnej stronie RM Sotheby’s

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
FCA Heritage będzie obecne na Rétromobile 2020
Następny wpis
Zyski Ferrari w ostatnich miesiącach 2019 wzrosły o 22%

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo 6C 1750 trafi pod młotek