fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo i Sauber przedłużają współpracę

Alfa Romeo i Sauber przedłużają współpracę

Alfa Romeo i Sauber Motorsport będą nadal łączyć siły na najwyższym poziomie sportów motorowych. Szwajcarski zespół i historyczna włoska marka ogłosiły przedłużenie współpracy w ramach wieloletniej umowy. 

Odnowienie tej współpracy stanowi nowy, ekscytujący rozdział w długiej i prestiżowej historii sportów motorowych dla dwóch marek o imponującym dziedzictwie wyścigowym, które obejmuje wiele sukcesów w motorsporcie. Partnerstwo wyznaczyło ambitne cele dotyczące stopniowej poprawy rok po roku i pozwoli obu stronom rozwijać wizję przyszłości w stabilnym środowisku, umożliwiając Sauber Motorsport i Alfie Romeo pracę nad zwiększeniem puli sukcesów zarówno na torze, jak i poza nim.

Od czasu powrotu do sportu w 2018 roku, przejście do walki w środku stawki, rozwijanie nowych ekscytujących talentów, takich jak Charles Leclerc i Antonio Giovinazzi oraz sprowadzenie na pokład ikonicznego nazwiska w postaci Kimiego Räikkönena, pozwoliło zespołowi przekształcić się w ekipę o wielkim potencjale. Znaczące zmiany w regulaminie Formuły 1, które nastąpią w 2022 roku, są szansą dla ekipy na wykonanie znaczącego kroku naprzód, biorąc pod uwagę niewielką i elastyczną strukturę oraz nowe środowisko limitów budżetowych, które rozpoczęło się od sezonu 2021. Rozszerzenie współpracy pomiędzy Sauber Motorsport i Alfa Romeo pokazuje, że obie strony pragną kontynuować wspólną jazdę w celu stworzenia ekscytującej przyszłości zarówno dla zespołu, jak i marki.

Alfa Romeo pisze teraz swoją przyszłość i opracowuje długoterminowy plan. Dzięki bardzo charakterystycznemu i inspirującemu włoskiemu dziedzictwu Włosi pozostaną wierni swoim korzeniom, nawet w obliczu zmiany paradygmatu, jaką jest elektryfikacja. Przyjemność kierowcy i pasja pozostaną w centrum uwagi, ale elektryfikacja da marce możliwość przeprojektowania zrównoważonych osiągów.

F1 dla Alfy Romeo stanowi swoiste laboratorium do testowania zmian, a zatem jest kluczowym obszarem m.in. na jej drodze do elektryfikacji, z pionierską strategią hybrydową, zrównoważoną technologią i niekończącym się dążeniem do uzyskania maksimum wydajności. Ponadto jest to kluczowa platforma marketingowa o zasięgu globalnym.

Partnerstwo z Sauber Technology wraz z jego bardzo specyficznym, technicznym know-how, jest fantastycznym atutem napędzającym rozwój, który Alfa Romeo będzie nadal przenosić do samochodów produkcyjnych i projektów specjalnych. W tej sytuacji okazało się, że korzyści płynące z tego partnerstwa wykraczają daleko poza granice torów wyścigowych – dowodem jest choćby projekt Giulii GTA i GTAm.

Jean-Philippe Imparato, Dyrektor Generalny Alfa Romeo

Jako historyczna włoska marka motoryzacyjna, Alfa Romeo narodziła się na torze wyścigowym. Dziś jesteśmy dumni, że możemy nadal kultywować to wyścigowe DNA, umieszczając je w samym sercu przyszłości naszej marki. Kierujemy się pasją i doskonałością. Formuła 1 stanowi najnowocześniejsze laboratorium dla przyszłej elektryfikacji naszej gamy, w pełni spójne z naszą wizją na najbliższe lata. Co więcej, sporty motorowe zapewniają nieporównywalną globalną ekspozycję, którą chcemy wykorzystać w celu osiągnięcia sukcesu w przyszłości.

Frédéric Vasseur, Team Principal Alfa Romeo Racing ORLEN i CEO Sauber Motorsport AG:

Jesteśmy zachwyceni, że możemy ogłosić przedłużenie tego partnerstwa. Alfa Romeo była dla nas niesamowitym towarzyszem w ciągu ostatnich kilku lat i jesteśmy jeszcze bardziej podekscytowani rozdziałami, które są jeszcze przed nami. Nowe przepisy dają nam szansę na zrobienie kolejnego kroku naprzód i jestem przekonany, że jesteśmy doskonale przygotowani do tego, aby wspólnie osiągnąć duże korzyści. Z niecierpliwością czekamy na naszą wspólną przyszłość i na to, by nadal przesuwać się na czoło stawki. Ta relacja jest również bardzo ważna dla całej naszej firmy, poza torem: praca, którą wykonaliśmy w świecie motoryzacyjnym pokazała zakres technologii i umiejętności produkcyjnych Sauber Engineering i jesteśmy pewni, że możemy kontynuować pracę dla Alfy Romeo nad nowymi i ekscytującymi projektami, które będą kształtować przyszłość przemysłu samochodowego.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lancia Appia Convertibile została wylicytowana w Finarte
Next post
Alfa Romeo potwierdziła, że Tonale będzie dostępne jako PHEV

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo i Sauber przedłużają współpracę