fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo potwierdziła, że Tonale będzie dostępne jako PHEV

Alfa Romeo potwierdziła, że Tonale będzie dostępne jako PHEV

Podczas spotkania pomiędzy kierownictwem fabryki G.B. Vico w Pomigliano d’Arco we Włoszech a Jeanem-Philippem Imparato, Stellantis potwierdził, że Tonale pojawi się w konfiguracji PHEV. Tonale to niezwykle istotny model w gamie włoskiego producenta – jako pierwszy w całej historii Alfy Romeo ma korzystać z układu hybrydowego typu plug-in. Podczas zgromadzenia dyskutowano również z dostawcami, kładąc szczególny nacisk na kwestię jakości.

Tuż po zmianie warty na stanowisku najwyższego szczebla, Imparato zarządził dopracowanie właśnie wariantu hybrydowego, opóźniając tym samym premierę modelu Tonale, który w gamie ma być pozycjonowany poniżej Stelvio. Co prawda nie potwierdzono szczegółów technicznych, ale przypuszczalnie mały SUV ma korzystać z platformy Jeepa Compassa, umożliwiającej elektryfikację.

Pod względem wizualnym można spodziewać się bardzo wielu podobieństw z modelem koncepcyjnym, zaprezentowanym podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2019 roku. Pojazd został zresztą bardzo dobrze przyjęty przez opinię publiczną. Dowodem tego są choćby dwie prestiżowe nagrody – pierwsza z nich to wyróżnienie Most Beautiful Show Car 2020 podczas Festival Automobile International, a druga to tytuł Samochodu Roku 2021 w plebiscycie WhatCar?. Zapewne samo wnętrze samochodu będzie mniej odważne w wariancie produkcyjnym względem konceptu.

Oczekuje się, że Tonale zostanie pokazane w pierwszym kwartale 2022 roku i trafi do europejskich salonów w czerwcu tego samego roku. Oferowane będzie również do USA.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Alfa Romeo i Sauber przedłużają współpracę
Next post
Jay Leno przetestował Alfę Romeo 4C Spider 33 Tributo

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo potwierdziła, że Tonale będzie dostępne jako PHEV