fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo jest partnerem 39. edycji historycznego wyścigu Mille Miglia

Alfa Romeo jest partnerem 39. edycji historycznego wyścigu Mille Miglia

Jako Globalny Partner Samochodowy, Alfa Romeo weźmie udział w edycji 2021 historycznej rekonstrukcji Mille Miglia –„najpiękniejszego wyścigu na świecie” zgodnie ze słowami Enzo Ferrariego. Rywalizacja rozpocznie się 16 czerwca w Brescii i powróci w to miejsce trzy dni później. 

To prestiżowe wydarzenie, które co roku wzbudza podziw i ciepłe przyjęcie publiczności. W tym roku, jak zwykle, weźmie w nim udział wiele cennych zabytkowych modeli Alfa Romeo, należących do kolekcji działu Heritage, zajmującego się ochroną i promocją historycznego dziedzictwa marek: Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth.

Alfa Romeo na zawsze zapisała się na kartach historii Mille Miglia. W wyścigach rozgrywanych w latach 1927-1957 włoska marka triumfowała 11 razy. Ta rekordowa liczba zwycięstw nigdy nie zostanie pobita, co cementuje nierozerwalną więź pomiędzy włoskim producentem samochodów, a jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie. Tegoroczna edycja pozostaje wierna pierwowzorowi, jednak po raz pierwszy w rekonstrukcji wyścigu pętla będzie odbywać się w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara, jak to często miało miejsce w oryginalnej serii. Oznacza to, że załogi zmierzą się z przełęczą Cisa na pierwszym etapie oraz z przełęczami Futa i Raticosa w trzecim dniu wyścigu.

Poza wartością historyczną tego typu wydarzenie stanowi autentyczny pomost pomiędzy przeszłością a przyszłością, zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Crossing the Future, mającym na celu uczczenie znaczenia innowacji technologicznych w dziedzinie motoryzacji.

Alfa Romeo udostępni organizatorom flotę 30 swoich nowoczesnych samochodów – modeli Stelvio i Giulia. Ponadto dział Stellantis poświęcony dziedzictwu zadba o wsparcie techniczne – z pomocą przyjdą specjaliści na co dzień pracujący w Officine Classiche, przywracający klejnoty z historycznej kolekcji grupy do rywalizacji na najsłynniejszych zlotach samochodów zabytkowych. Poza dbaniem o zabytkową kolekcję Heritage, będą oni do dyspozycji kolekcjonerów z całego świata, wspierając ich w zakresie usług certyfikacji i renowacji zabytkowych samochodów Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth. 

W 2019 roku Alfa Romeo 6C 1500 SS triumfowała w Mille Miglia.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Oto 250 GT SWB od RML Group. Powstanie 30 sztuk z silnikiem od 550 Maranello
Next post
Oto Ferrari 812 Competizione w pełnej krasie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo jest partnerem 39. edycji historycznego wyścigu Mille Miglia