fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo Junior była gwiazdą na Electric Days 2024

Alfa Romeo Junior była gwiazdą na Electric Days 2024

Po sukcesie ostatniej edycji, impreza Electric Days powróciła do Rzymu w dniach od 7 do 9 czerwca z kalendarzem pełnym wydarzeń i nowości na Viale America i okolicznych ulicach. Promowane przez Motor1.com i InsideEVs.it wydarzenie, otwarte dla publiczności bezpłatnie, pozwoliło odwiedzającym poznać wiele różnych modeli ze wszystkimi technologiami elektryfikacji dostępnymi obecnie na rynku (hybrydowymi, plug-in lub elektrycznymi). 

Absolutną gwiazdą wydarzenia była nowa Alfa Romeo Junior – model, który oznacza powrót globalnej włoskiej marki w segmencie B, najbardziej istotnym we Włoszech i Europie. Nowy pojazd – według producenta – łączy przyciągającą wzrok stylistykę z najbardziej zaawansowaną technologią w zakresie łączności i dynamiki jazdy. Co więcej, nowy Junior jest dostępny w konfiguracji hybrydowej i elektrycznej.

Nowy Junior Hybrid oferuje 136-konną architekturę 48v Hybrid VGT (Variable Geometry Turbo). Pojazd wykorzystuje 3-cylindrowy silnik Miller o pojemności 1,2 litra z turbosprężarką o zmiennej geometrii i łańcuchem rozrządu dla maksymalnej niezawodności. Komponent elektryczny składa się z 48-woltowego akumulatora litowo-jonowego i silnika elektrycznego o mocy 21 kW, zintegrowanego z 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów. Junior Ibrida oferuje płynną jazdę i pozwala na pokonanie ponad 50% dystansu w mieście wykorzystując napęd w pełni elektryczny.

Z kolei w elektrycznej wersji Juniora Alfa Romeo stawia na układ napędowy nowej generacji, łączący silnik elektryczny i akumulator najnowszej generacji. Dzięki wysokiej mocy i momentowi obrotowemu oraz przemyślanej kalibracji elektrycznego układu napędowego, nowy kompaktowy samochód – według producenta – oferuje bezkompromisową przyjemność z jazdy i wiodącą w segmencie dynamikę. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 54 kWh zapewnia 410 km zasięgu w cyklu WLTP, który w cyklu miejskim wynosi ponad 590 km. Ładowanie nowego Juniora jest łatwe: w stacjach szybkiego ładowania prądem stałym o mocy 100 kW – naładowanie akumulatorów od 10 do 80% zajmuje mniej niż 30 minut.

Wreszcie, wraz z nowym Juniorem marka Alfa Romeo wprowadza ofertę Ready to drive, Anywhere, Anytime, która wspiera klientów w codziennym korzystaniu z samochodu elektrycznego dzięki prawdziwemu ekosystemowi, upraszczającemu mobilność. Ułatwieniem mają być: EV ROUTING, WALLBOX i Alfa Romeo E CARD. Pierwszym z nich jest połączony system nawigacji z technologią EV Routing, który pozwala zaplanować trasę przewidując wszelkie postoje na ładowanie i wymagany czas ładowania. System jest połączony w czasie rzeczywistym z ponad 600 000 punktów ładowania w całej Europie i pozwala użytkownikowi wybrać najbardziej odpowiedni punkt dla trasy i zaplanować postoje. 

Z drugiej strony w przypadku ładowania w domu, stacja Wallbox Free2Move Charge jest zawarta w ofercie startowej, a klient może poprosić o profesjonalną usługę instalacji w domu, świadczoną przez partnera referencyjnego na rynku. Wreszcie dzięki bezpłatnej aplikacji eSolutions Charging obsługiwanej przez Free2Move eSolutions, klient elektrycznego Juniora ma dostęp do najbardziej rozległej sieci ładowania w Europie, a dzięki Alfa Romeo E CARD może łatwo aktywować i zapłacić za swoje doładowanie w dowolnym miejscu.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Lancia otrzymała wsparcie Miki Biasiona podczas opracowywania Ypsilona HF i Ypsilona Rally 4 HF
Next post
GP Kanady, czyli wyścig do zapomnienia dla Scuderia Ferrari

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo Junior była gwiazdą na Electric Days 2024