fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo ma w planach większego SUV-a, Giulię coupe i hybrydy

Alfa Romeo ma w planach większego SUV-a, Giulię coupe i hybrydy

Włoska marka ma ogłosić plany m.in. na nowego, większego SUV-a, usportowione hybrydy oraz Giulię coupe podczas specjalnego wydarzenia, jakie będzie miało miejsce na torze testowym Balocco już w czerwcu.

Według niepotwierdzonych informacji uzyskanych bezpośrednio od pracowników fabryki FCA w Cassino, zespół inżynierów już od dłuższego czasu pracował nad Giulią coupe, która może nazywać się Spirit. W fazie rozwoju ma być także Alfa Romeo SUV w wariancie elektrycznym. Już teraz trwają przymiarki do uruchomienia linii montażowych dla nowych pojazdów.

Docelowo coupe na bazie Giulii ma być oferowane w dwóch wariantach hybrydowych – z 4-cylindrową jednostką 2.0 o łącznej mocy 350 KM i 2.9 V6 twin-turbo z systemem odzyskiwania energii. Ten ostatni może legitymować się mocą nawet 650 KM. Możemy zatem spodziewać się najmocniejszej seryjnie produkowanej Alfy Romeo w historii.

SUV z kolei ma być większy od Stelvio i oferowany w wariancie 7-osobowym. Niewykluczone, że będzie wyjeżdżać z tej samej linii montażowej, co szlachetnie urodzone Maserati Levante.

O szczegółowych planach na najbliższe 5 lat dotyczących wszystkich marek należących do Fiat Chrysler Automobiles, dowiemy się już 1 czerwca 2018 roku. Rozszerzenie gamy modelowej Alfy Romeo ma przyczynić się do umocnienia wizerunku marki jako liczącego się gracza w segmencie premium. Nie bez znaczenia dla purystów motoryzacyjnych pozostaje udział firmy z Turynu w Formule 1, tak samo jak szeroko zakrojone działania włoskich marek FCA na rzecz promocji klasycznych modeli.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Dzień włoski w Domotece
Alfa Romeo Mille Miglia 2018
Następny wpis
Triumf Alfy Romeo na Mille Miglia 2018

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo ma w planach większego SUV-a, Giulię coupe i hybrydy