fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Triumf Alfy Romeo na Mille Miglia 2018

Triumf Alfy Romeo na Mille Miglia 2018

Włoski producent ukończył rywalizację w Mille Miglia 2018 zajmując całe podium.

W ostatniej edycji tego wydarzenia wzięła udział rekordowa liczba 450 załóg. Mimo tak zaciętej rywalizacji, to właśnie samochody Alfy Romeo sięgnęły po najwyższe lokaty. Pierwsze miejsce zajęła Alfa Romeo 6C 1500 GS Testa Fissa należąca do zespołu Tonconogy and Ruffini. Drugie powędrowało do 6C 1500 Super Sport w nadwoziu opracowanym przez Stabilimenti Farinę, należącym do FCA Heritage, który na co dzień stanowi atrakcję na wystawie w Museo Storico Alfa Romeo. Trzecią najwyższą w kolejności lokatę objęła Alfa Romeo 6C 1750 SS Zagato prowadzona przez Vesco i Guerini.

Samochody wystawione do rywalizacji przez Alfę Romeo zajęły bardzo wysokie miejsca, co jest zasługą nie tylko kierowców, ale również wspierających ich ekip. W wydarzeniu wzięli udział także Marcus Ericsson i Charles Leclerc w Gran Premio Tipo B i 1955 750 Competizione z 1932 r.

Alfa Romeo Mille Miglia 2018

Wyścig został zapoczątkowany w 1927 roku w ze startem i metą w Brescii, przejazdem do Rzymu i powrotem wzdłuż Półwyspu Apenińskiego. Kierowcy mieli zatem do pokonania łączny dystans 1600 km – stąd też wzięła nazwa tego wyścigu (1600 km stanowi równowartość 1000 mil).

Pierwsze zwycięstwo w tej rywalizacji dla Alfy Romeo odnotował Giuseppe Campari. Startował za kierownicą Alfy Romeo 6C 1500 Sport Spider Zagato. Liczącą 1618 km trasę zdołał pokonać ze średnią prędkością 88,1 km/h. Równie imponujące były dokonania kolejnych kierowców, dzięki którym włoski producent triumfował w Mille Miglia rekordowe 11 razy. Nic więc dziwnego, że Alfa Romeo bierze udział w wydarzeniu zarówno w charakterze sponsora, jak i jubilata świętującego pierwsze zwycięstwo w oryginalnej serii, odbywającej się w latach 1927-1957.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Alfa Romeo
Previous post
Alfa Romeo ma w planach większego SUV-a, Giulię coupe i hybrydy
Next post
Trwają zapisy na II rundę pucharu ForzaItalia.pl – tor Bednary

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Triumf Alfy Romeo na Mille Miglia 2018