fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo Milano w zwiastunie. Debiut 10 kwietnia 2024 roku

Alfa Romeo Milano w zwiastunie. Debiut 10 kwietnia 2024 roku

Alfa twierdzi, że pierwszy w historii marki samochód elektryczny został opracowany przez ten sam zespół, który obecnie pracuje nad supersamochodem 33 Stradale. Milano – bo o nim mowa – ma być również dostępny w wariancie hybrydowym, przynajmniej na wybranych rynkach.

Alfa Romeo jest prawie gotowa do zaprezentowania w pełni elektrycznego pojazdu. Firma zaprezentuje Milano 10 kwietnia. Oficjalne zdjęcia zwiastunowe przedstawiają ubrany w kamuflaż prototyp elektrycznego Milano, który jeździ na tej samej platformie e-CMP, co kuzyni Stellantis, tacy jak Peugeot e-2008 i Jeep Avenger

Chociaż Milano dzieli platformę i układ jezdny z innymi samochodami Stellantisa, Alfa obiecuje, że zapewni najlepsze w swojej klasie prowadzenie, niezwykle precyzyjny układ kierowniczy i wysoki poziom przyczepności. Podobno cele dotyczące właściwości jezdnych wyznaczono dla tego samego zespołu inżynierów, którzy są odpowiedzialni choćby za Giulię GTA, a obecnie pracują nad supersamochodem 33 Stradale.

Najprawdopodobniej elektryczny wariant otrzyma ten sam układ napędowy, co wspominane wcześniej modele spod znaku Peugeota i Jeepa, czyli akumulator o pojemności 54 kWh, zapewniający zasięg ponad 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Pojazd ma korzystać z dobrodziejstwa napędu na obie osie, co z pewnością dzięki poprawionej trakcji zredukuje czas przyspieszenia do 100 km/h. Peugeot ma do wyboru napęd elektryczny i spalinowy – Alfa Romeo również ma oferować Milano z jednostkami hybrydowymi na wybranych rynkach.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
W samej Brazylii Fiat sprzedał ponad 100 000 egzemplarzy Pulse'a
Next post
Maserati MC20 GT2 w teście bojowym w 4H of Bathurst na platformie ACC

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo Milano w zwiastunie. Debiut 10 kwietnia 2024 roku