fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo Tonale nagrodzone podczas Festival Automobile International

Alfa Romeo Tonale nagrodzone podczas Festival Automobile International

Główną nagrodę w konkursie na najpiękniejszy samochód roku 2020 – Most Beautiful Show Car 2020 – otrzymała Alfa Romeo Tonale Concept podczas 35. edycji Festival Automobile International. Zwycięzca tej prestiżowej nagrody został wybrany w głosowaniu przez panel 17 sędziów ze świata designu, prasy, przemysłu, wyścigów samochodowych i mediów.

Założony w 1986 roku w Chamonix i kierowany przez Remiego Depoixa Festival Automobile International stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu motoryzacyjnym. Nagroda ta, będąca wyrazem uznania dla kreatywności i wzornictwa samochodowego, przyznawana jest od 1988 roku.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 28 stycznia w prestiżowej scenerii Hôtel des Invalides na oczach blisko 600 gości, w tym wielu ważnych osobistości z branży motoryzacyjnej, sportów motorowych, mediów i sztuki.

 

Trofeum zostało odebrane przez Klausa Busse’a, szefa działu designu w FCA w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) w towarzystwie Jérôme’a Monce’a, dyrektora generalnego FCA Francja i Stéphane’a Labousa, dyrektora marki Alfa Romeo we Francji. Klaus Busse nie krył swojego zadowolenia:

To dla mnie wielki zaszczyt odebrać dzisiaj tę nagrodę. Tonale to koncept, który stanowi prawdziwy manifest Alfy Romeo. To kompaktowy i dynamiczny sportowy pojazd użytkowy, który łączy w sobie wyjątkowy włoski styl, piękno i design Alfy Romeo z niezrównaną przyjemnością jazdy. Nagroda ta jest również odpowiednim hołdem dla bogatej 110-letniej historii legendarnej marki, której rocznicę obchodzimy w 2020 roku.

To kolejne wyróżnienie na i tak już długiej liście nagród zdobytych na tym festiwalu. Włoska marka to pięciokrotny laureat z tytułami Najpiękniejszego Samochodu Roku (164, Brera, MiTo, 4C, Giulia), a także Grand Prix Supercar 2006 dla modelu 8C. Alfę Romeo Tonale Concept można oglądać w ramach wystawy Concept Cars w Hôtel des Invalides, otwartej dla publiczności od 29 stycznia do 2 lutego. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia – www.festivalautomobile.com.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Grupa FCA pokazała unowocześniony system Uconnect
Następny wpis
Fiat 500 Hybrid wyceniony w Polsce

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo Tonale nagrodzone podczas Festival Automobile International