fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo Racing przedłużył kontrakt Antonio Giovinazziego

Alfa Romeo Racing przedłużył kontrakt Antonio Giovinazziego

Zespół Alfa Romeo Racing potwierdził, że włoski kierowca Antonio Giovinazzi pozostanie na pokładzie w sezonie 2020 wraz z Kimim Raikkonenem. Oznacza to, że tylko cztery miejsca w Formule 1 na przyszły rok nie zostały jeszcze potwierdzone.

Dwudziestopięcioletni Giovinazzi może być jedynym włoskim kierowcą w stawce. Przygotowuje się do drugiego sezonu w Formule 1 wraz z weteranem Raikkonenem. Obecnie zajmuje 18. miejsce w klasyfikacji kierowców z 4 punktami na koncie, wyprzedzając jedynie Roberta Kubicę i George’a Russella. Antonio nie krył swojego zadowolenia:

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zostać w drużynie w sezonie 2020. Jestem wdzięczny za niesamowity poziom wsparcia, jakie otrzymałem w moim pierwszym pełnym sezonie w Formule 1: wszyscy w zespole trzymają się przy mnie od czasu, gdy do niego dołączyłem i naprawdę nie mogę się doczekać, aby kontynuować naszą wspólną podróż. W tym roku wiele się nauczyliśmy i jestem przekonany, że w przyszłym sezonie możemy zrobić duży krok naprzód. Nie będę już żółtodziobem, więc nie będzie dla mnie żadnych wymówek. Chcę być konkurencyjny od samego początku mistrzostw i odwdzięczyć się za zaufanie, jakim obdarzył mnie zespół.

GIOVINAZZI Antonio (ita), Alfa Romeo Racing C38, portrait during the 2019 Formula One World Championship, Mexico Grand Prix from october 24 to 27 in Mexico – Photo Antonin Vincent / DPPI

Giovinazzi, który ukończył na 14. miejscu niedzielne Grand Prix Stanów Zjednoczonych, miał okazję jeździć w sesjach testowych dla Haasa i Saubera w 2017 r. Dla tej drugiej drużyny ponownie wcielił się w tę samą rolę w 2018, aby w sezonie 2019 dołączyć do nowego składu Alfa Romeo Racing.

Dyrektor zespołu Frederic Vasseur dodał: 

Antonio spisał się w tym roku bardzo dobrze i bardzo się cieszę, że mogę potwierdzić jego pozostanie w Alfa Romeo Racing w sezonie 2020. Sposób, w jaki zintegrował się z zespołem i konsekwentnie poprawiał przez cały swój pierwszy pełny sezon jest bardzo obiecujący i nie możemy się doczekać, aż uwolnimy jego pełny potencjał, kontynuując naszą wspólną pracę. Antonio pojawił się jako bardzo szybki kierowca, nawet obok tak twardego zawodowca, jak Kimi i oczekujemy, że będzie się dalej rozwijał wraz ze wzrostem doświadczenia. Jego opinie techniczne, etyka pracy i pozytywne podejście pomogą nam w dalszym rozwoju zespołu, co oznacza brak zmian w składzie w następnym sezonie.

Miejsca w F1 w sezonie 2020 nie zostały jeszcze potwierdzone w Williamsie (obok George’a Russella), Red Bullu (u boku Maxa Verstappena) oraz Toro Rosso

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Charles w GP USA dojechał czwarty
Następny wpis
Dźwięk silnika głównym powodem, by wybrać 812 GTS

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo Racing przedłużył kontrakt Antonio Giovinazziego