fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo rozszerzy gamę o 7-osobowego SUV-a?

Alfa Romeo rozszerzy gamę o 7-osobowego SUV-a?

Alfa Romeo przekonała się o tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po wypuszczeniu na rynek pierwszego seryjnie produkowanego SUV-a Stelvio w 2016 roku, włoska firma ma już chrapkę na kolejny pseudoterenowy model.

Nowy, 7-osobowy samochód miałby zostać zaprezentowany około 2020 roku. Flagowy SUV ma rzucić wyzwanie takim modelom, jak BMW X5, Mercedes GLE, Audi Q7, a także Volvo XC90. Powstawać ma także w odmianie 7-osobowej, o czym anonimowa osoba, mająca dostęp do poufnych danych włoskiej firmy, poinformowała AutoExpress.

Nowe auto, zupełnie tak jak starszy i mniejszy brat, miałoby zostać oparte na modularnej platformie Giorgio, dostosowanej do napędu tylnego lub na cztery koła. Ze względu na większe wymiary oraz zastosowanie napędu hybrydowego, wykorzystującego 2-litrowy silnik turbodoładowany, samochód ma być cięższy o około 200 kilogramów w porównaniu do Stelvio.

O tym, jak duży potencjał tkwi w zelektryfikowanym wariancie napędowym, wspomniał dyrektor techniczny Alfy Romeo, Roberto Fedeli:

Jestem całkiem zadowolony z rezultatów, jakie osiągnęliśmy łącząc ze sobą czterocylindrowy silnik turbodoładowany z jednostką elektryczną. Myślę, że następnym krokiem jest wykorzystanie go w seryjnie produkowanych autach. Spokojnie można osiągnąć w nim moc od około 350 do 400 KM. Jeździliśmy takimi samochodami w symulatorze, wciąż je dopracowujemy i wyniki są obiecujące.

Po wprowadzeniu na rynek dużego SUV-a, marka należąca do FCA planuje zastąpić Giuliettę nowym modelem. Zdaniem ekspertów, ekspansja Alfy Romeo na tym się nie zakończy – poza następcą 4C, spodziewać się możemy rywala Audi A6, BMW serii 5, czy Mercedesa klasy E, jak również mniejszego od Stelvio SUV-a.

Autor: Mateusz Struk

Zdjęcia: Materiały prasowe

Ferrari SF70H
Poprzedni wpis
Bolid Ferrari na sezon 2018 przeszedł testy zderzeniowe FIA
Lamborghini Huracan Performante i Chris Harris
Następny wpis
Chris Harris sprawdził, na co stać Lamborghini Huracan Performante

2 komentarze

  1. 4Koła
    29 grudnia 2017 at 11:03 — Odpowiedz

    Wiecie może kiedy można się spodziewać nowej Giulietty albo małego SUVa?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo rozszerzy gamę o 7-osobowego SUV-a?