fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Spider MX5 ??

Alfa Spider MX5 ??

Alfa Romeo Duettotanta

Współpraca włosko-japońska nie zawsze układała się dobrze. Pamiętamy Arnę – auto o ciekawej jak wczorajsze sushi stylistyce i niezawodnym jak Silvio Berlusconi silniku. Czasy się zmieniają, osoby chętne do współpracy też.

CEO Fiata Sergio Marchionne zapowiedział jednak, że czas powrócić i odnowić układy z Japończykami. Po nauczce z Nissanem tym razem Włosi spróbują z Mazdą. Cóż ciekawego ma do zaoferowania Mazda? Producent z Hiroszimy ma coś, co spowoduje, że wszystkie serca osób chorujących na wirus Alfa Romeo zabiją mocniej – tylnonapędowe roadstery. Z zapowiedzi wynika, że w sezonie 2015 powróci Alfa Romeo Spider. W założeniu nowy projekt ma być autem bliźniaczym do kultowej MX5. Dwuosobowy roadster z silnikiem, skrzynią i – co najważniejsze – stylistyką opracowanymi przez Włochów. Brzmi interesująco, auto ma być produkowane w Hiroszimie, gdzie Mazda składa swoje auta. Oto wypowiedź Sergio Marchione:

“Ta współpraca jasno pokazuje nasze zaangażowanie w Alfę Romeo i determinację, aby rozwijać tę markę na rynku globalnym. Dzięki współpracy z Mazdą, będziemy działać z uznanym liderem w segmencie małych samochodów z tylnym napędem, aby stworzyć ekscytującego i stylowego roadstera w stylu Alfy Romeo. Jesteśmy zadowoleni z zawiązanego partnerstwa i mamy nadzieję na utrzymanie owocnej i długiej współpracy.”

Alfa Romeo Duettotanta

Naprawdę nie obrazimy się, jeśli nowy projekt Alfy będzie przypominał koncept Pininfariny 2uettottanta.

Tekst: Krzysztof Wika

Poprzedni wpis
Alfa Romeo Giulietta JTDm
Następny wpis
Alfa Romeo C12 GTS Concept

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfa Spider MX5 ??