fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Assetto Corsa Competizione oficjalną grą Blancpain GT Series

Assetto Corsa Competizione oficjalną grą Blancpain GT Series

Assetto Corsa Competizione, nowa oficjalna gra Blancpain GT Series, serii wyścigowej nazwanej na cześć światowej sławy szwajcarskich zegarków i organizowanej przez SRO Motorsports Group, jeszcze latem 2018 roku będzie dostępna na platformie Steam w ramach tzw. „wczesnego dostępu”.

Gracze będą mogli doświadczyć niezwykłej jakości symulacji i cieszyć się prawdziwą atmosferą homologowanych mistrzostw FIA GT3, rywalizując z oficjalnymi kierowcami, zespołami, samochodami na prawdziwych torach odtworzonych z najwyższą dokładnością, jaką kiedykolwiek osiągnięto. Do wyboru będą: serie Sprint, Endurance i Spa 24 Hours, dostępne w trybie jednoosobowym, jak i wieloosobowym.

Za stworzenie gry odpowiada włoska firma Kunos Simulazioni, z siedzibą znajdującą się na torze Vallelunga. Ich wieloletnie doświadczenie pozwoliło w pełni wykorzystać możliwości nowego silnika Unreal Engine 4, aby zapewnić fotorealistyczne warunki pogodowe, wysokiej jakości grafikę, wyścigi nocne, animacje do rejestracji ruchu, wyznaczając nowy standard w zakresie realizmu jazdy.

Dopracowane zostały m.in. modele pracy opon, aerodynamiki, parametrów silnika, zawieszenia, układów elektronicznych, które określają zachowanie pojazdu, jak również wpływ uszkodzeń mechanicznych na właściwości jezdne auta.

Assetto Corsa Competizione została zaprojektowana z myślą o innowacjach i będzie promować eSport, wprowadzając graczy w serię Blancpain GT Series, w ramach której będą oni mogli zasiąść za kierownicami aut marki Ferrari, Lamborghini, McLaren, a także wielu innych prestiżowych wyścigowych pojazdów GT. Wszystkie one zostały odtworzone z niezwykłą dbałością o najmniejsze detale.

Specjalna technologia rejestracji dźwięku prawdziwych aut GT ma gwarantować unikatowe doznania akustyczne. Nawet drugorzędne detale są wiernie odwzorowane. Twórcy chcą, by gracze poczuli emocje związane z przebywaniem w kokpicie prawdziwego samochodu wyścigowego. Drzwi, wycieraczki przedniej szyby, reflektory, światła przednie, światła wyścigowe, sprzęt wyścigowy, urządzenia sterujące (ABS, ESP) są w pełni pod kontrolą kierowcy.

Assetto Corsa Competizione

Przy wykorzystaniu technologii skanowania laserowego, każdy tor został odtworzony z najwyższą dokładnością: wszystkie krawężniki i detale idealnie pasują do prawdziwych odpowiedników, aby zapewnić jak najwierniejsze doznania w grze. Amatorów simracingu ucieszy dobrze zorganizowany system rankingowy, w ramach którego oceniane są indywidualne wyniki i zachowanie kierowców. Uczestnicy są nagradzani za czystą rywalizację. System zadba o to, by gracze konkurowali z przeciwnikami o podobnym poziomie umiejętności. Tablice wyników pozwolą na porównanie swoich osiągnięć z kierowcami z całego świata.

Kunos Simulazioni przewidują tryby kariery, rozgrywki, mistrzostw i swobodnej jazdy. W dodatku gracze będą mogli skorzystać z samouczków, progresywnych asystentów jazdy i odpowiednio dopasować poziom AI.

Już teraz na wyciągnięcie ręki dostępna jest standardowa gra Assetto Corsa. Pod koniec 2017 roku Kunos Simulazioni przygotowali dla graczy darmowy Bonus Pack 3, w ramach którego rozszerzono listę dostępnych aut o 8 nowych, włoskich pojazdów.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Ferrari 488 Pista
Poprzedni wpis
Ferrari zdradziło szczegóły dotyczące 488 Pisty
Fiat 500L
Następny wpis
Z linii produkcyjnej Kragujevac zjechał 500 000 Fiat 500L

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Assetto Corsa Competizione oficjalną grą Blancpain GT Series