fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Best Cars 2017: sukces Giulii i Giulietty

Best Cars 2017: sukces Giulii i Giulietty

Jakie nagrody są najcenniejsze? Nie te, przyznawane przez wąskie grono jury, lecz te, które przyznaje szerokie grono czytelników. W ten sposób zwycięzców wyłania czasopismo Auto Motor i Sport.  Jego polski odpowiednik ogłosił właśnie wyniki plebiscytu „Best cars 2017”.

Do wyboru było 378 samochodów podzielonych na różne kategorie.

Najbardziej cieszą nas dobre wyniki włoskich samochodów. W kategorii „Samochody klasy średniej” triumfowała Giulia zdobywając 21,8 % głosów. Przewaga nad zajmującą drugą pozycję Mazdą 6 była ogromna. Samochód rodem z Japonii zdobył zaledwie 5,7% głosów.  Równie dobrze zaprezentowała się jej starsza siostra – Giulietta. W kategorii „Samochodów kompaktowych” musiała ona jednak ustąpić miejsca Maździe z modelem 3. Drugie miejsce to i tak spory sukces włoskiego samochodu. Należy pamiętać, że Giulietta jest już w sprzedaży od 7 lat. Włoszka przegrała z „japończykiem” zaledwie o włos uzyskując 6,9% głosów, Mazda zaś zdobyła 7,3% głosów. To dobra informacja. W ten sposób włosi udowadniają, że w oczach klientów zbliżają się do najlepszych w klasie.

Warto wspomnieć o modelu Abarth 595/695, który zdobył 19% głosów w kategorii „Samochodów najmniejszych” zdobywając pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął zaś bliźniaczy Fiat 500.

Plebiscyt „Best Cars” to głos czytelników. W ten sposób okazują swoją sympatię i zainteresowanie konkretnymi samochodami. Wyniki tegorocznego konkursu dają nadzieję, że włosi ze swoimi nowymi, jak i starszymi modelami, mogą dalej walczyć o prym na polskim rynku motoryzacyjnym.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: FCA Press

Poprzedni wpis
Ferrari GTC4 Lusso nagrodzone
Następny wpis
Giulietta Veloce

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Best Cars 2017: sukces Giulii i Giulietty