fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Countach 25th Anniversary sprzedany za 775 000 dolarów. Ma mniej niż 250 km przebiegu

Countach 25th Anniversary sprzedany za 775 000 dolarów. Ma mniej niż 250 km przebiegu

26 stycznia 2023 roku na aukcji RM Sotheby’s w Arizonie sprzedano Lamborghini Countacha 25th Anniversary Edition by Bertone. W drodze licytacji pojazd z 1990 roku osiągnął kwotę 775 000 dolarów.

Ten konkretny egzemplarz Lamborghini Countach 25th Anniversary jest prawdopodobnie egzemplarzem o najniższym przebiegu w historii. Ukończony w fabryce w Sant’Agata Bologenese pod koniec sierpnia 1989 roku, a następnie dostarczony do Stanów Zjednoczonych w nietypowej kombinacji kolorystycznej Metallic Black (PPG 224521) z szarą skórą, ten specjalny Countach, nazwany kapsułą czasu w czasie katalogowania wskazywał mniej niż 249 kilometrów od nowości.

Załączony rachunek sprzedaży z dnia 5 lutego 1990 roku z Clark Motor Company z Heath w Ohio pokazuje, że ten niezwykły został sprzedany lekarzowi z Detroit za 275 000 dolarów. W momencie sprzedaży przebieg samochodu wynosił 138 kilometrów.

W listopadzie 2007 roku ten doskonale zachowany Countach pojawił się ponownie u swojego dealera, dodając jedynie 13 kilometrów do przebiegu na przestrzeni 17 lat. W latach 2010-2020 samochód pozostawał w kolekcji w Ohio na statycznym pokazie, choć był regularnie sprawdzany, uruchamiany i zabierany na bardzo krótkie przejażdżki, aby utrzymać jego elementy mechaniczne w dobrym stanie. Auto nadal ma oryginalne opony Pirelli P Zero, instrukcję obsługi i rachunek sprzedaży z 1990 roku.

Lamborghini Countach, niezaprzeczalna ikona włoskiego przemysłu motoryzacyjnego, dzięki swojemu potężnemu 12-cylindrowemu silnikowi i śmiałej, innowacyjnej stylistyce, ugruntował pozycję marki jako prawdziwego gracza w starciu z konkurencyjnymi producentami samochodów sportowych – m.in. Ferrari i Maserati. Edycja z okazji 25-lecia służyła zarówno podkreśleniu jego atrybutów, jak i wzmocnieniu jego niezwykłości, tworząc ostateczną iterację tego supersamochodu.

Z tak małą liczbą kilometrów na liczniku i niedawno zakończonym serwisem trudno wyobrazić sobie bardziej atrakcyjny egzemplarz niż ta tzw. kapsuła czasu. Jest to prawdopodobnie najniższy przebieg późnego modelu Countach, jaki istnieje.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: RM Sotheby’s

Previous post
Tak prezentuje się Revuelto na publicznych drogach
Next post
ForzaItalia.pl eRacing z punktami na Indianapolis

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Countach 25th Anniversary sprzedany za 775 000 dolarów. Ma mniej niż 250 km przebiegu