fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Agata Smółka druga w Coppa Shell Am po Finali Mondiali

Agata Smółka druga w Coppa Shell Am po Finali Mondiali

Ingvar Mattsson ze Scuderia Autoropa ponownie sięgnął po tytuł mistrza w kategorii Coppa Shell Am. Ostatnie wyścigi sezonu podczas Finali Mondiali na włoskim torze Mugello wystartowały później niż zaplanowano. Powodem była gęsta poranna mgła mocno ograniczająca widoczność.

Mattsson wysunął się na prowadzenie jeszcze przed pierwszym zakrętem. Wkrótce na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, aby umożliwić usunięcie rozbitego auta Jaya Schreibmana. Zajmujący drugie miejsce Henrik Jansen z Formula Racing spadł na czwartą lokatę, aby wkrótce z powrotem odzyskać pozycję, wyprzedzając Brada Horstmanna z Foreign Cars Italy oraz Agatę Smółkę z Rossocorsa. Na tor ponownie wyjechał samochód bezpieczeństwa, ale mimo to Mattsson był w stanie dowieźć prowadzenie do mety, dzielnie broniąc się przed bardzo szybkim Jansenem. 

Henrik może odczuwać jednocześnie niedosyt, jak i satysfakcję. Mimo, że nie wywalczył najwyższej pozycji, zyskał względem Agaty Smółki. Nasza rodaczka zaprezentowała się z dobrej strony, broniąc się przed Horstmannem i Michaelem Simoncicem. W efekcie dojechała do mety na czwartym miejscu.

Niestety w drugim wyścigu Aga nie ukończyła rywalizacji. Popełniła błąd podczas próby ataku na Corinnę Gostner, wykluczając jego i siebie z dalszej rywalizacji i wymuszając pojawienie się na torze samochodu bezpieczeństwa. 

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej po 7 rundach Agata znalazła się na drugim miejscu z liczbą 144 punktów i stratą 17 pkt do lidera. Najważniejsze momenty z wyścigu możecie obejrzeć pod tym linkiem

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Oto Ferrari 488 GT3 EVO 2020
Next post
Basz i Lewandowski wygrali w Pro Am Lamborghini Super Trofeo

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Agata Smółka druga w Coppa Shell Am po Finali Mondiali