fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dwie Alfy Romeo F12 Furgone wystawione na aukcję

Dwie Alfy Romeo F12 Furgone wystawione na aukcję

Na aukcji Finarte wystawione zostały dwie błękitne Alfy Romeo F12 – jedna pochodzi z 1977 roku, a druga z 1979. Stan obu jest daleki od ideału – auta wymagają gruntownego odrestaurowania. Zdaniem ekspertów, cena w drodze licytacji może sięgnąć do 8000 euro. 

Alfa Romeo F12 była samochodem dostawczym produkowanym od 1967 do 1983 roku. W 1977 roku zmieniono jego wygląd. Na rynek wprowadzono dwa warianty silnikowe – benzynowy o pojemności 1,3 l twin cam oraz czterocylindrowy turbodiesel Perkins o pojemności 1,76 l i mocy 50 KM. Niezależnie od wersji, w obu modelach jednostki współpracowały z czterobiegową przekładnią ZF, przekazującą moment obrotowy na przednią oś. Z tyłu zastosowano hamulce bębnowe, zaś z przodu – tarczowe.

Historia obu tych egzemplarzy jest nieznana. Wiadomo jedynie, że wariant wysokoprężny został pozbawiony wielu elementów mechanicznych. Patrząc na stan wizualny na zdjęciach można dojść do wniosku, że oba auta wymagają ogromnych nakładów pracy, aby w ogóle nadawały się do jazdy na publicznych drogach.

Na aukcji Finarte można kupić m.in. unikatową Castagnę Alfę Romeo Vittorię z 1995 roku. Z kolei w roku 2019 w Padwie za pośrednictwem tego domu aukcyjnego wystawionych na sprzedaż zostało wiele klasycznych modeli włoskich.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
GTO Engineering zaprezentowało wnętrze Squalo
Next post
Alfa Romeo zwyciężyła w Mille Miglia

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Dwie Alfy Romeo F12 Furgone wystawione na aukcję