fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

GTO Engineering zaprezentowało wnętrze Squalo

GTO Engineering zaprezentowało wnętrze Squalo

GTO Engineering opublikowało kilka nowych szkiców przedstawiających wnętrze swojego nowego samochodu sportowego, nazwanego Squalo. Pojazd inspirowany jest kultowym Ferrari 250 GTO.

Brytyjska firma po raz pierwszy zaprezentowała Squalo w kwietniu poprzez serię szczegółowych renderingów, ale dopiero teraz po raz pierwszy mamy wgląd do wnętrza auta. GTO Engineering chętnie podkreśla, że w kabinie znajdować się będą przyciski i przełączniki, a nie ekrany dotykowe, jak w wielu nowoczesnych autach. Mimo to samochód będzie wspierał integrację ze smartfonami i korzystał z ekranu systemu multimedialnego, niewidocznego na szkicach. Przyszli właściciele będą mogli cieszyć się nowoczesnym systemem audio. Więcej na temat wnętrza auta powiedział Mark Lyon, dyrektor zarządzający i założyciel GTO Engineering:

Kierowcy Squalo spędzą więcej czasu we wnętrzu samochodu niż oglądając go z zewnątrz, dlatego ważne było dla nas, abyśmy nie tylko słuchali naszych klientów, ale także czerpali z naszego doświadczenia w prowadzeniu samochodów sportowych, aby skupić się na tym, co najważniejsze w kabinie: prostocie i zaangażowaniu kierowcy. Ponieważ jest to pojazd produkowany na zamówienie, chcemy mieć pewność, że każdy szczegół został starannie przemyślany i jest nadal szczegółowo analizowany w miarę zbliżania się do specyfikacji produkcyjnej. Mamy nadzieję, że rysunki wyjaśniają niektóre z naszych przemyśleń i pokazują skupienie na rzemiośle, jak również na doborze materiałów.

Squalo będzie napędzany czterocylindrowym, wolnossącym silnikiem V12 połączonym z ręczną skrzynią biegów. Ostateczne specyfikacje, takie jak rozmiar i moc silnika, nie zostały jeszcze ujawnione, ale GTO Engineering powiedziało, że otrzymało już zamówienia od klientów, a pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone w 2023 roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Zarco i Pirro z Pramac Ducati trenują z kierowcami Lamborghini Squadra Corse w Drivers Lab w Sant'Agata Bolognese
Next post
Dwie Alfy Romeo F12 Furgone wystawione na aukcję

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

GTO Engineering zaprezentowało wnętrze Squalo