fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dwie Giulie Q wystartowały w Simola Hillclimb w RPA

Dwie Giulie Q wystartowały w Simola Hillclimb w RPA

Alfa Romeo skradła widowisko w miniony weekend podczas 9. edycji Simola Hillclimb. Widzowie mogli podziwiać w akcji dwie Giulie Quadrifoglio, które brały udział w jednej z najważniejszych imprez motorsportowych w tym kraju.

Giulie Quadrifoglio, rywalizujące w klasie A3 wśród seryjnych, drogowych pojazdów i sprzedawanych za pośrednictwem sieci dealerskiej w RPA, zostały pokonane przez Noble M420, kierowanego przez Feroza Ebrahima, który zdołał wykręcić czas przejazdu wynoszący 47,193 sekund.

Pierre Bester w Giulii Q zajął drugie miejsce, osiągając rezultat 48,350 sekund. Na trzecim miejscu dojechał również kierowca Alfy Romeo – Piet Potgieter – który na pokonanie tego samego dystansu potrzebował 48,700 sekundy. Z Giulią w jednej klasie konkurowały takie tuzy jak Jaguar F-Type S, Jaguar XE-S, jak również BMW M3.

Simola Hillclimb

Cel postawiony przez Philipa Botha, dyrektora generalnego grupy Penta Motor, został zrealizowany:

Naszym celem było zajęcie podium przez dwie Alfy Romeo Giulie QV i właśnie to osiągnęliśmy, więc jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wyników. Fani marki po raz kolejny będą mieli okazję wesprzeć producenta samochodów, który jest zdecydowany rozpocząć nowy, ekscytujący rozdział w swojej unikalnej, legendarnej historii sportu oraz pokazać światu siłę i sukces filozofii Alfy Romeo, ciągłe poszukiwanie doskonałości w wyścigach, a następnie przenoszenia jej w całości do samochodów produkcyjnych. Legenda wciąż jest żywa.

Penta Motor Group była sponsorem kierowców włoskich samochodów. Bester zaczął aktywnie startować w sportach motorowych dopiero w wieku 44 lat, a jego pierwszy udział w Simola Hillclimb miał miejsce w 2015 roku. Powrócił w 2016 i 2017 roku, wygrywając obie klasy. Za każdym razem zachwala to wydarzenie:

To fantastyczna i bardzo profesjonalnie zorganizowana impreza. Jestem bardzo wdzięczny Penta Motor Group za sponsorowanie mnie. W przyszłym roku powrócę i spróbuję sięgnąć po nagrodę Steering Wheel Award!

Dla Potgietera było to pierwsze doświadczenie z Simola Hillclimb, ale na pewno nie ostatnie:

To wydarzenie przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania. W przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.

Impreza odbyła się w Knysna, 260 kilometrów od Portu Elizabeth.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Jaguar Simola Hillclimb 2018

1957 Ferrari 250 GT Berlinetta Competizione ‘Tour de France’ by Scaglietti
Poprzedni wpis
Wyjątkowa 250 GT Berlinetta TdF wystawiona na aukcję w Monako
Road Atlanta Assetto Corsa
Następny wpis
ACLeague R5 na Road Atlanta. Wyścig rozpocznie się o 21:00

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Dwie Giulie Q wystartowały w Simola Hillclimb w RPA