fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

ACLeague R5 na Road Atlanta. Wyścig rozpocznie się o 21:00

ACLeague R5 na Road Atlanta. Wyścig rozpocznie się o 21:00

Piąta runda X sezonu ACLeague odbędzie się na torze Road Atlanta. To już trzeci z rzędu wyścig na pętli w USA – wcześniej kierowcy rywalizowali na Lagunie Sece i Virginia International Raceway.

MrFloyda, Lucjana Próchnicę i Piotra Bochnowskiego – startujących Ferrari 488 GT3 w zespole Scuderia ForzaItalia.pl – zobaczymy analogicznie na serwerach: semiPRO, PRO i AM. Tor Road Atlanta ma długość 4088 km i składa się z 12 zakrętów. Otwarto go w 1970 roku i od tamtego czasu odbyły się na nim takie wydarzenia jak m.in. IMSA WeatherTech SportsCar Championship, Petit Le Mans, AMA Superbike oraz Formula Drift.

Jak wynika z relacji naszych zawodników, ze względu sporą liczbę szybkich i następujących po sobie zakrętów, na tym torze opony zużywają się w zatrważającym tempie. Przynajmniej Ferrari 488 GT3 z ogromną chęcią ‚zjada” własne ogumienie. Kierowcy i zespoły będą miały zagwozdkę dotyczącą ustawień pojazdu, a w szczególności doboru mieszanki.

Wyścig rozpocznie się o godzinie 21:00 i będzie poprzedzony 60-minutową sesją treningową i 20-minutowymi kwalifikacjami. Dwie najwyższe serie – PRO i semiPRO – będą transmitowane na żywo:

Szykuje się ciekawe widowisko, szczególnie na serwerze PRO. Różnica w czasach w sesji prekwalifikacyjnej między pierwszym, a ostatnim zawodnikiem wyniosła zaledwie 0,615 sekundy. W przypadku semiPRO było to 1,017 sekundy. Pierwsza ósemka na tym drugim serwerze zmieściła się w 0,059 sekundy!

Około godziny 20:00 rozpocznie się transmisja onboard z samochodu Lucjana Próchnicy:

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Screenshot z Assetto Corsy

Simola Hillclimb
Poprzedni wpis
Dwie Giulie Q wystartowały w Simola Hillclimb w RPA
Mille Miglia 2018
Następny wpis
Kierowcy F1 Alfa Romeo Sauber pojawią się na Mille Miglia 2018

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

ACLeague R5 na Road Atlanta. Wyścig rozpocznie się o 21:00