fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś 100-minutowy wyścig na Spa. Start o 21:00

Dziś 100-minutowy wyścig na Spa. Start o 21:00

Już dzisiaj belgijski tor Spa-Francorchamps gościć będzie kierowców samochodów GT3, startujących w serii organizowanej przez Republic of Simracers, w symulatorze Assetto Corsa. Dokładnie 96 kierowców zakwalifikowało się do wydarzenia. Ich czasy zadecydowały o starcie na jednym z 4 serwerów – Platinum, Gold, Silver i Bronze.

Rozpoczęcie sesji treningowej przewidziano na godzinę 20:00. Po 40 minutach przyjdzie pora na 20 minut kwalifikacji, a potem – 100-minutowy wyścig. Wydarzenie będzie relacjonowane na żywo z komentarzem na kanale twitch.tv. W rywalizacji na najwyższym serwerze weźmie udział 5 naszych kierowców – Lucjan Próchnica, Luka, Abra, Denan i Kocur. Niestety MrFloyd dostał się do Golda, za to z drugiej najwyższej pozycji.

Spa-Francorchamps to bardzo szybki i wymagający tor. Sesja prekwalifikacyjna pokazała, że największym potencjałem dysponują Mercedes-AMG GT3 i Lamborghini Huracan GT3 ze względu na najwyższe rozwijane prędkości na prostych, oscylujące wokół 277 km/h. Dzięki temu oba pojazdy zdecydowanie lepiej radzą sobie w pierwszym sektorze, na którym najłatwiej wyprzedzać. Ferrari 488 GT3 naszych zawodników będą miały ciężki orzech do zgryzienia. Jeśli kierowcy Scuderia ForzaItalia.pl zaprzepaszczą sesję kwalifikacyjną, to niewykluczone, że pogrzebią swoje szanse na awans względem Lamborghini i Mercedesów.

Jedno okrążenie na Spa-Francorchamps, o długości 7 kilometrów, trwa około 2 minut i 17 sekund, przynajmniej w aucie GT3 na miękkiej mieszance, z niewielką ilością paliwa w baku. Sam tor ma wszystko – szybkie zakręty, długie proste, miejsca do wyprzedzania, zmiany wysokości, a także szykanę.

Sesje prekwalifikacyjne dają duże nadzieję na udany występ zawodników Scuderia ForzaItalia.pl. Reprezentanci zespołu Squadra Nero wykręcili 5., 7. i 8. najlepsze czasy na przestrzeni 2 tygodni. Tuż za nimi był Denan na 11. pozycji i Kocur na 17. Poniżej możecie obejrzeć przejazd z Lucjanem Próchnicą, który podczas prekwalifikacji wykręcił czas 2:17.091, a na poniższym nagraniu – w ramach testowania innego ustawienia samochodu – w identycznych warunkach pokonał 7 kilometrów w czasie 2:16.762 minuty:

Dla Lucjana to były wyjątkowe prekwalifikacje:

Po raz pierwszy znalazłem się przed Abrą i Luką. Po raz pierwszy wykręciłem najlepszy czas prekwalifikacji wśród Ferrari. A najlepsze jest to, że przejechałem tylko 21 okrążeń, wliczając wyjazdowe. Spodziewałem się, że jeszcze wiele osób mnie przegoni, a tak się nie stało. Gdy pojąłem, że ten czas jest konkurencyjny, przejechałem drugie tyle okrążeń lokalnie w celu testowania ustawień. Jazda w trybie „hotlap” pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie kółka pomiarowego, z pominięciem wyjazdowego. Od kiedy jeżdże dla zespołu ForzaItalia.pl, nie miałem tak ambitnego podejścia do żadnej rundy – mam wysokie oczekiwania względem samego siebie. Z drugiej strony czuję niedosyt, bo mogłem popracować nad tempem, ale wewnętrzna niechęć do hotlapowania tradycyjnie wzięła górę. Mój teoretyczny najlepszy czas, będący sumą najlepszych 3 sektorów, wynosi 2:16.546, a to niewiele wolniej w porównaniu do najlepszego czasu wykręconego przez legendarnego Jakuba Charkota. W tle głowy mam obawy, że za bardzo będę chciał, nie wytrzymam wewnętrznej presji i popełnię błędy. Z drugiej strony jest szansa nawet na start z drugiej pozycji.

Kocur również ma nadzieję na udany występ:

Oczekiwania wobec rundy na Spa-Francorchamp są wysokie. Głównie ze względu na to, że 5 na 6 kierowców ForzaItalia mieści się w top 17. Sto minut da o sobie znać, więc zimna krew, czysta i bezpieczna jazda będą na wagę złota. Wierzę, że jestem w stanie rywalizować tylko boję się o pierwszych kilka okrążeń. Jeśli pójdą bezproblemowo, to reszta wyścigu powinna się udać. Słowo klucz: „powinna”. Na torze jest kilka miejsc w których łatwo o błędy, ale na szczęście nie jestem jedynym, który może je popełniać.

Obecnie w klasyfikacji zespołowej Scuderia ForzaItalia.pl Squadra Nero zajmuje 1. pozycję z przewagą 8 punktów nad Mamba Racing w Mercedesie. Najlepszą trójkę zamyka Full Boost Racing w Porsche. Scuderia ForzaItalia.pl Squadra Bianco znajduje się na 10. pozycji. W indywidualnej klasyfikacji generalnej najwyższą lokatę spośród naszych kierowców zajmuje Abra – jest trzeci.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Oto unikatowe Ferrari P80/C. Bazuje na 488 GT3
Następny wpis
Oto replika F40. Waży 1200 kg i ma 750 KM

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Dziś 100-minutowy wyścig na Spa. Start o 21:00