fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś o 12:00 nasi simracerzy zmierzą się z Kubicą w ORLEN Stay&Play

Dziś o 12:00 nasi simracerzy zmierzą się z Kubicą w ORLEN Stay&Play

Lucjan Próchnica i Łukasz Szakoła – dwaj kierowcy zespołu ForzaItalia.pl eSports Team – wezmą udział w wyścigu w ramach projektu ORLEN Stay&Play. Oprócz nich do wydarzenia zakwalifikowało się jeszcze 12 innych simracerów spośród wszystkich 271, którzy wykręcili co najmniej jedno pomiarowe okrążenie w trwającej tydzień sesji prekwalifikacyjnej. 

W prekwalifikacjach kierowcy jeździli BMW Z4 GT3 na torze Zandvoort. Najszybsza czternastka awansowała do kolejnego etapu, którego zwieńczeniem będą dwa wyścigi po 25 minut każdy na torze Laguna Seca. Tradycyjnie pierwsza dziesiątka zostanie odwrócona w drugim wyścigu. Harmonogram zakłada rozpoczęcie 15-minutowej sesji kwalifikacyjnej o 12:00. Wtedy też wystartuje transmisja na żywo z komentarzem, która według zapowiedzi powinna pojawić się na wielu kanałach społecznościowych, w tym: Facebooku Orlen Team, Twitchu, WP i Weszło. 

Co najważniejsze, wystartują również VIP-y, z Robertem Kubicą na czele. Nie zabraknie także innych osobistości , w tym m.in.: Jakuba Przygońskiego, Adama Tomiczka, Kacpra Wróblewskiego, Patryka Adamczyka, Krzysztofa Maksela i Macieja Gładysza.

O prekwalifikacjach i nastrojach przed jutrzejszym wyścigiem opowiedział Lucjan Próchnica:

Miałem nie jechać, ale kolega wysłał mi linka przeddzień końca prekwalifikacji dając motywację do podjęcia wyzwania. Nawet sporo okrążeń przejechałem i na 4 godziny przed końcem prekwalifikacji oddałem swój los w ręce pozostałych uczestników – miałem już po prostu dosyć jeżdżenia. Pięć osób musiałoby mnie wyprzedzić bym spadł poza pierwszą czternastkę. Szczęście mi dopisało i z 12. miejsca przeszedłem do kolejnego etapu. 

Dzisiejsze wydarzenie jest najwyższe rangą spośród wszystkich, w których miałem okazję uczestniczyć. Będzie też sporym wyzwaniem, bo przystąpię do niego bez jakiegokolwiek przygotowania – w sobotę nie pokonałem nawet metra w Z4 GT3 na Lagunie czy gdziekolwiek indziej. Jestem za to przekonany, że poziom transmisji, komentarza i realizacji będzie zbliżony do tego, jaki utrzymano podczas prologowego wyścigu na torze Poznań organizowanego przez Polski Związek Motorowy. Zachęcam do oglądania wszystkie osoby – szczególnie te, które zdążyły się zrazić poziomem transmisji simracingowych na kanale nSport+. Simracing można fajnie przedstawić, w pozytywnym świetle. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Zrzut ekranu z Assetto Corsy / Luka

Poprzedni wpis
70 lat temu narodziła się Scuderia Ferrari wraz z debiutem w wyścigu F1
Następny wpis
Rafał Dziki kolejny raz na podium w ACLeague

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Dziś o 12:00 nasi simracerzy zmierzą się z Kubicą w ORLEN Stay&Play