fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś odbędzie się wyścig R1 ACLeague

Dziś odbędzie się wyścig R1 ACLeague

Zakończyły się prekwalifikacje do pierwszego punktowanego wyścigu w X sezonie ACLeague. Zgodnie z ogłoszonymi listami startowymi, kierowcy zespołu Scuderia ForzaItalia.pl wystartują na trzech różnych serwerach – PRO, SEMI-PRO i Rookie. Ten ostatni, czwarty serwer, został uruchomiony po raz pierwszy w historii ligi, co jest podyktowane nadspodziewanie dużą frekwencją. 

Szeregi wzmocnił Piotr Bochnowski, startujący Ferrari 488 GT3 nr 39, który z czasem 2:10.703 s zakwalifikował się na serwer Rookie. MrFloyd przejechał okrążenie w 2:07.682 s, czym utarł sobie drogę do startu w semiPRO. Lucjan Próchnica zdołał wykręcić najszybszy czas spośród wszystkich odnotowanych przez Ferrari – 2:06.248. Pokonał 6,2-kilometrowy odcinek ze średnią prędkością 177 km/h. Tym samym dostał się do stawki PRO. Przejazd na wagę startu w najwyższej serii możecie obejrzeć poniżej:

Przy okazji, Lucek podzielił się swoimi wrażeniami z prekwalifikacji:

Bathurst to kolejny, po Nordschleife, bardzo wymagający, niewybaczający błędów tor. Bandy na nim wręcz przyciągają. Większość zakrętów jest ślepa, a w dodatku występują duże różnice wysokości. Nie można mu za to odmówić tego, że wyjątkowo angażuje – zarówno kierowcę, jak i widzów. Oglądając szybkie przejazdy na onboardzie od razu widać walkę, to, jak kierowca idzie na przysłowiowe żyletki, niemal ocierając się o bandy. Nietrudno sobie również wyobrazić, czym okupiony jest brak precyzji. Podczas wyścigu, jeden błąd w pierwszym lub drugim sektorze może spowodować efekt domina. Trzeba będzie być wyjątkowo czujnym i to nie tylko na początku, ale również i wtedy, gdy stawka się trochę rozjedzie.

Zespół ForzaItalia.pl dokonał ostatnich szlifów malowań przed pierwszą punktowaną rundą ACLeague. Samochód MrFloyda zyskał nowy lakier – Rosso Scuderia. Nadwozie Ferrari Piotra Bochnowskiego zostało wykończone w odcieniu Giallo Modena.

Pierwsza runda ACLeague

60-minutowa runda zostanie poprzedzona 20-minutowymi kwalifikacjami i godzinnym treningiem, zgodnie z uniwersalnym harmonogramem:

  • 19:40 – 20:40 – trening
  • 20:40 – 21:00 – kwalifikacje
  • 21:00 – 21:30 – wyścig

Relację z wyścigów będzie można śledzić na żywo:

Mount Panorama Circuit

Tor Mount Panorama mieści się w Bathurst, w Australii. Mierzy 6 km i 213 metrów długości. Różnica wysokości między dwoma skrajnymi punktami wynosi 174 m. Kiedy nie jest wykorzystywany do wyścigów, pełni rolę publicznej, bezpłatnej drogi dostępnej dla każdego. Lokalna policja dba o to, by restrykcyjne ograniczenie prędkości do 60 km/h było przestrzegane.

Francuski kierowca, Alexandre Premat, określił Mount Panorama Circuit jako „połączenie Nurburgringu Nordschleife, Petit Le Mans i Laguny Seki”. Zaś Maro Engel nazwał go „Niebieskim Piekłem” w odniesieniu do „Zielonego Piekła”.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Assetto Corsa

Fiat 500 Collezione
Previous post
Fiat 500 w specjalnej edycji Collezione
Next post
Zapotrzebowanie na Urusa przewyższyło oczekiwania

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Dziś odbędzie się wyścig R1 ACLeague