fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage weźmie udział w Automotoretro w Turynie

FCA Heritage weźmie udział w Automotoretro w Turynie

38. edycja targów Automotoretrò oraz 11. targi motoryzacyjne Automotoracing rozpoczną się 30 stycznia w halach wystawowych Lingotto Fiere w Turynie i potrwają do 2 lutego, oficjalnie inaugurując europejski kalendarz imprez klasyków. 

Powtórzona zostanie zwycięska formuła poprzednich pokazów: zwiedzający będą mogli zbliżyć się do najpiękniejszych zabytkowych pojazdów i samochodów sportowych z całej Europy i różnych epok. Wśród ponad 1200 wystawców znajdzie się również miejsce dla stoisk poświęconych modelarstwu hobbystycznemu, oryginalnym częściom zamiennym, handlowi samochodami i wydawnictwom specjalistycznym. Zwiedzający będą mogli również skorzystać z bogatego programu seminariów, prezentacji książek i spotkań z kluczowymi postaciami branży. 

Jest to ważne wydarzenie, podczas którego nie może zabraknąć FCA Heritage, oddziału skoncentrowanego na ochronie i promocji dziedzictwa historycznego marek Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth. Podczas imprezy w Turynie FCA Heritage zaprezentuje oszałamiające modele, takie jak niezwykle rzadka Alfa 24 HP z 1910 r. i uderzająca Alfa Romeo 6C 1500 SS. Są to dwa mistrzowskie dzieła mediolańskiego producenta samochodów założonego 24. czerwca 1910 roku pod nazwą A.L.F.A. (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili). To były pierwsze owoce współpracy Ugo Stelliego z projektantem z Piacenzy Giuseppe Merosim. Oba pojazdy są zazwyczaj prezentowane w Museo Storico Alfa Romeo w Arese w dziale La macchina del tempo (maszyna czasu).

Alessandro Venier

W 2020 roku będzie miała miejsce 40. rocznica powstania Fiata Pandy. Jest to ponadczasowa ikona, która zdobyła serce kilku pokoleń kierowców dzięki swoim kompaktowym wymiarom, dużej przestrzeni we wnętrzu, a także szerokiej gamie silników i bogatym zestawieniom kolorystycznym. Na stoisku będzie można zobaczyć jeden z pierwszych modeli Pandy (1980). Prezentowany na Salonie Samochodowym w Genewie w 1980 r. samochód ten spotkał się z dużym zainteresowaniem, ze względu na swoją naturalną prostotę i urok, szczególnie wśród młodszej publiczności.

Odwiedzający wystawę Automotoretrò będą mogli również bliżej przyjrzeć się zderzakom legendarnej Lancii Delty HF Integrale. Są to pierwsze części zamienne z gamy Heritage Parts dedykowane pojazdom zabytkowym, produkowane przez FCA Heritage we współpracy z Moparem. Z tej okazji można je zobaczyć w eksperymentalnym pojeździe z lat 90. z kolekcji historycznej FCA Heritage, który jest obecnie odnawiany w Officine Classiche.

Wystawę w Turynie uzupełnią dwa nowoczesne pojazdy – sportowa Alfa Romeo Giulia MY20 i ekskluzywny Fiat Panda Trussardi. Uzupełnieniem wystawy mają być ekscytujące fotografie opowiadająca historię FCA Heritage.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Maserati rozpoczęło testy swojego w pełni elektrycznego napędu
Następny wpis
Dariusz Poloński i Łukasz Sitek w Abarthcie 124 mierzą w dwa tytuły w 2020

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

FCA Heritage weźmie udział w Automotoretro w Turynie