fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Maserati rozpoczęło testy swojego w pełni elektrycznego napędu

Maserati rozpoczęło testy swojego w pełni elektrycznego napędu

Realizując zapowiedziane wcześniej plany elektryfikacji swojego asortymentu, Maserati rozpoczęło fazę testów nowych, w pełni elektrycznych systemów napędowych, które będą wyposażeniem przyszłych modeli marki.

Niektóre eksperymentalne pojazdy zostały teraz wyposażone w nowy innowacyjny układ napędowy, w 100% elektryczny, opracowany w nowym laboratorium innowacji Innovation Lab Maserati w Modenie.

Podczas tej fazy eksperymentalnej opracowany zostanie również dźwięk, który będzie charakteryzował silnik elektryczny. Ma to być wyjątkowy atrybut wszystkich przyszłych elektrycznych modeli Maserati – zupełnie tak samo, jak w przypadku odmian benzynowych. Nowa gama wciąż ma łączyć w sobie przyjemność jazdy z komfortem, osiągami i świetnym brzmieniem.  

Dzięki testom przeprowadzonym w różnych warunkach, zarówno na drodze, jak i na torze, pozyskane zostaną ważne dane dla opracowania i zdefiniowania nowych elektrycznych układów napędowych.

Pierwszymi pojazdami z zupełnie nowej serii będą GranTurismo i GranCabrio. Za ich wytwarzanie ma odpowiadać centrum produkcyjne w Turynie. Już w listopadzie 2019 roku na ulicach Modeny można było podziwiać zakamuflowane modele Maserati

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Alfa Romeo ma pokazać nowy model 24 czerwca
Następny wpis
FCA Heritage weźmie udział w Automotoretro w Turynie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Maserati rozpoczęło testy swojego w pełni elektrycznego napędu