fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage weźmie udział w wystawie poświęconej Lingotto

FCA Heritage weźmie udział w wystawie poświęconej Lingotto

Departament FCA Heritage będzie miał swój wkład w wystawę Lingotto VIVE & REVIVE, poświęconą dzielnicy Turynu, która nie zawsze była kojarzona z fabryką samochodów. Rysunki, fotografie i filmy opowiedzą historię słynnego zakładu produkcyjnego Fiata w okresie od wczesnych lat 20., do końca lat 80. Wystawę będzie można obejrzeć do 31 grudnia 2020 roku w pawilonie 5 centrum handlowego Lingotto przy Via Nizza 230 w Turynie.

Z materiałów dokumentalnych dostarczonych przez Fiat Historic Center dowiemy się o architektonicznej historii Lingotto na etapie projektowania, eksploatacji, przebudowy i renowacji. Otwarta w 1923 roku fabryka Fiata do dzisiaj doceniana jest za swoją nowoczesność, elegancję i rozwiązania technologiczne. To, co miało być miejscem pracy, jeszcze nim zostało ukończone, zyskało status symbolu włoskiego przemysłu, zapisując się na zawsze w pamięci mieszkańców. To właśnie tutaj powstawały samochody, które przyczyniły się do postępu produkcyjnego i rozwoju całego kraju. 

W ramach wydarzenia Torino Design of the City 2020 wystawa Lingotto VIVE & RIVIVE ma na celu zwiększenie świadomości na temat projektu Torino Automotive Heritage Network, czyli sieci podmiotów kultury i przedsiębiorczości, mających propagować dziedzictwo kulturowe poprzez liczne inicjatywy, w ramach których dowiedzą się więcej na temat historii przemysłu, miasta i terytorium.

Koordynacją naukową i organizacją retrospektywy zajął się Politecnico di Torino – Wydział Architektury i Wzornictwa oraz Istituto per la Memoria e la Cultura del Lavoro (ISMEL – Instytut Pamięci i Kultury Pracy w Biznesie i Praw Socjalnych).

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Fiat Tipo 2021 doczekał się wariantu Cross
Next post
99 Ferrari wzięło udział w wydarzeniu Ferrari Tribute to Mille Miglia

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA Heritage weźmie udział w wystawie poświęconej Lingotto