fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA kupiło kredyty węglowe za ponad 300 mln euro w 2020 roku

FCA kupiło kredyty węglowe za ponad 300 mln euro w 2020 roku

W 2020 roku grupa FCA w Europie wydała 300 mln euro na zakup kredytów węglowych, o czym wspomniał Richard Palmer, dyrektor finansowy koncernu Stellantis.

Co więcej, dodał, że w 2021 roku koszty będą nieznacznie niższe, i to pomimo fuzji z grupą PSA, w ramach której powstała firma funkcjonująca właśnie pod nazwą Stellantis. Najwięcej spośród 300 mln euro poszło do kieszeni Tesli i zapewne nie inaczej będzie w 2021.

Władze Unii Europejskiej wprowadzają coraz to bardziej rygorystyczne normy emisji spalin, zmuszając tym samym producentów do rozwoju bardziej przyjaznych środowisku gamy modelowej. Jeśli firma nie jest w stanie spełnić wymogów, ma wybór ponieść karę administracyjną lub zakupić kredyty węglowe, zwane także regulacyjnymi. Zaostrzone w 2020 roku normy sprawiły, że wszyscy producenci obrali kierunek na elektryfikację tak, aby uniknąć sankcji i uzyskać pełną niezależność. Limit na koncern wynosi 95 g na 1 km. 

FCA dopiero w 2020 roku zaprezentowało zupełnie nowego, w pełni elektrycznego Fiata 500, jak również m.in. hybrydową Lancię Ypsilon oraz podobne warianty modeli 500 i Panda. Klienci stawiający na ekologię mogli zadowolić się zakupem choćby hybrydowych Jeepów. Co istotne, włosko-amerykański gigant nie był jedynym producentem, który zdecydował się na zakup kredytów węglowych. Podobne kroki podjęła np. Honda. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Stellantis ogłosił zmiany na czołowych stanowiskach w Alfie Romeo
Next post
Alfa Romeo oddała hołd kierowcom-kobietom

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA kupiło kredyty węglowe za ponad 300 mln euro w 2020 roku