fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA podsumowało czerwcowe wyniki sprzedaży na rynku europejskim

FCA podsumowało czerwcowe wyniki sprzedaży na rynku europejskim

W czerwcu FCA sprzedało prawie 90 250 pojazdów w Europie, co oznacza udział w rynku na poziomie 6,1%. Zaś w całym pierwszym półroczu 2019 wynik wyniósł 540 500 pojazdów i 6,4% udziału w rynku. 

Od stycznia do czerwca sprzedaż w Niemczech wzrosła o 1,7%, podczas gdy w tym samym okresie w Polsce odnotowano wynik lepszy aż o 11,7%. W ujęciu czerwca modele z grupy FCA były znacznie chętniej kupowane na naszym rodzimym rynku niż w maju – wzrost wyniósł aż 40,4%. 

W czerwcu klienci najczęściej decydowali się na Fiata 500, Fiata Pandę, Lancię Ypsilon i Jeepa Renegade’a. Pięćsetka była liderem w europejskim segmencie A zarówno w ujęciu ostatniego pełnego miesiąca, jak i całego półrocza. Dobrze poradziła sobie również Panda z udziałem 14,8% w tym samym segmencie na przestrzeni 6 miesięcy. Sprzedaż Ypsilona wzrosła o 8,8% w czerwcu i 27,6% w pierwszym półroczu w stosunku do analogicznego okresu 2018, podczas gdy w przypadku Renegade’a odnotowano analogiczne wzrosty – 32,1% i 9,9%.

Sprzedaż Alfy Romeo w czerwcu sięgnęła prawie 5300 pojazdów, a udział w rynku wzrósł o 0,1 punktu procentowego w porównaniu z majem. W pierwszym półroczu na zakup samochodów turyńskiej marki zdecydowało się ponad 29 300 osób. Szczególnie dobre wyniki odnotowano w Hiszpanii – wzrost na poziomie 11,6%. SUV Stelvio był liderem w swoim segmencie we Włoszech zarówno w czerwcu, jak i całym półroczu. Zaś Giulia była w ścisłej czołówce w swoim segmencie.

W czerwcu Fiat sprzedał prawie 63 700 pojazdów, a w całym półroczu – 380 600 aut, co oznacza udział w rynku na poziomie 4,5%. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Abarth świętuje 70-lecie marki podczas Cesana-Sestriere Experience
Następny wpis
Zuza Krajewska i Oskar Zięta promują Alfę Romeo

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

FCA podsumowało czerwcowe wyniki sprzedaży na rynku europejskim