fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Poland trzecim największym producentem koncernu

FCA Poland trzecim największym producentem koncernu

FCA Poland miniony 2017 rok może uznać za naprawdę udany. Nie tylko wszystkie marki koncernu zanotowały znaczny wzrost sprzedaży, ale również fabryka w Tychach może się pochwalić nieznacznym wzrostem produkcji.

Tyski zakład od lat cieszy się dobrą opinią. Jak ważnym ogniwem we włoskiej układance jest zakład w Polsce najlepiej świadczy fakt, że FCA Poland zajął bardzo wysokie trzecie miejsce pod względem ilości wyprodukowanych samochodów w Europie w 2017 roku. Oczywiście ranking ten odnosi się do zakładów wchodzących w skład koncernu FCA.

Produkcja Fiat 500

Wzrost produkcji o 4 punkty procentowe w porównaniu z zeszłym rokiem dowodzi, że modele Abarth 500 i Fiat 500 znalazły znacznie więcej nabywców. To właśnie z produkcji tych modeli słynie tyska fabryka. Zakład wyprodukował łącznie 263 424 sztuk samochodów. Niska sprzedaż Fiata 500 w Polsce nie odzwierciedla trendów w Europie. Dobitnie przedstawia to skala eksportu – aż 99% samochodów trafiło na rynki zagraniczne. Największym odbiorcą są oczywiście Włochy, dokąd wysłano  120 960 egzemplarzy; drugie miejsce zajęła Wielka Brytania z wynikiem 27 907 sztuk, trzecia zaś była Francja z wynikiem 25 653 sztuk. Warto dodać, że w rankingu Rzeczypospolitej Zakład FCA Poland w Tychach plasuje się na bardzo wysokim drugim miejscu wśród największych eksporterów w Polsce.

Produkcja Fiata 500

Dobre wyniki FCA Poland to przede wszystkim zasługa załogi, która dba o najwyższą jakość dostarczanego produktu. Nie należy również umniejszać roli władz koncernu która dba, by oferowany produkt cały czas zaskakiwał i trafiał do coraz bardziej wymagających klientów. Wprowadzenie wersji limitowanych to dobry krok Włochów. Fiat 500 Anniversario, który powstał dla uczczenia okrągłych urodzin pięćsetki, czy Fiat 500 Riva i Fiat 500 Mirror to doskonałe uzupełnienie oferty. W sukcesie polskiego zakładu duży udział miał też powoli wycofywany ze sprzedany model –Lancia Ypsilon. Z taśm montażowych zjechało aż 62 085 sztuk tego modelu.

Produkcja Lancii Ypsilon

Nastroje na rok 2018 w fabryce są dobre. Jeśli wierzyć w zapewnienia producenta i planowany plan produkcji, na przełomie kwietnia i maja z tyskiej fabryki zjedzie 2-milionowy egzemplarz Fiata 500. Różne źródła podają, że w zamian za powoli wygaszaną produkcję Lancii Ypsilon na taśmy produkcyjne w Polsce trafi kolejna generacja Pandy. Taki obrót spraw byłby dużym wyróżnieniem dla fabryki, a także szansą na jej rozwój w najbliższych latach.

 

Produkcja FCA Poland w 2017 roku:

  1. Fiat 500 – 177 314 sztuk
  2. Lancia Ypsilon – 62 085 sztuk
  3. Abarth 500 – 22 263 sztuk

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: FCA

Ferrari 488
Poprzedni wpis
Wyciekły kolejne informacje dotyczące Ferrari 488 GTO
Lancia 037 Stradale
Następny wpis
Poznaj Lancię 037 Stradale z Jeremym Clarksonem

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

FCA Poland trzecim największym producentem koncernu