fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA rozważa partnerstwo technologiczne z Hyundaiem

FCA rozważa partnerstwo technologiczne z Hyundaiem

Fiat Chrysler Automobiles prowadzi rozmowy z Hyundai Motor o ewentualnym partnerstwie technologicznym. Fuzja nie jest brana pod uwagę – wspomniał Sergio Marchionne.

Spekulacje dotyczące ewentualnej fuzji FCA są już od dłuższego przedmiotem dyskusji, szczególnie zważywszy na nieudaną próbę (w 2015 roku) związania się z amerykańskim gigantem – GM.

Sergio Marchionne potwierdził, że trwają rozmowy na temat rozszerzenia współpracy, przy czym zaprzeczył, by miało to być początkiem fuzji:

Obecnie kupujemy komponenty od Hyundaia. Zobaczymy, czy możemy dogadać się w innych kwestiach, szczególnie tych dotyczących rozwoju skrzyń biegów, czy napędów wodorowych. Na razie nie mamy nic do ogłoszenia.

Hyundai zapytany o prowadzenie dyskusji z FCA, odpowiedział enigmatycznie:

Przyjmujemy z zadowoleniem zainteresowanie innych producentów samochodów naszymi zaawansowanymi przekładniami i technologiami napędów wodorowych.

65-letni dyrektor generalny FCA obecnie pracuje nad nowym planem biznesowym (obejmującym najbliższe lata, aż do 2022), który powinien zostać zaprezentowany w drugim kwartale 2018 roku. Sergio Marchionne jak dotąd zdradził cel na przyszłych 12 miesięcy – wzrost zysku operacyjnego do około 9 mld euro oraz likwidacja zadłużenia. 

Przeszkodzić w zrealizowaniu powyższych planów mogą problemy w postaci zarzutów prawnych dotyczących stosowania urządzeń manipulujących wynikami podczas testów emisji spalin. Przy czym Sergio Marchionne nie uważa, aby ostatnie oskarżenia francuskiego rządu były uzasadnione.

 

Autor: Mateusz Struk

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Lamborghini Urus
Poprzedni wpis
Lamborghini Urus, czyli nowy król w segmencie super SUV-ów
Następny wpis
Tipo S-Design – krok w dobrym kierunku

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

FCA rozważa partnerstwo technologiczne z Hyundaiem