fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA: warunki umowy dotyczącej fuzji są pewne

FCA: warunki umowy dotyczącej fuzji są pewne

Warunki planowanej fuzji Fiata Chryslera Automobiles z Grupą PSA są ustalone i żadna ze stron nie chce wprowadzać jakichkolwiek zmian. Tak przynajmniej twierdzi sam prezes FCA, John Elkann. Tym samym chce zdementować pogłoski, jakoby planowane były renegocjacje ze względu na ekonomiczne skutki, jakie spowodował kryzys epidemiologiczny związany z Covid-19.

FCA i PSA zawarły wiążące porozumienie w sprawie utworzenia czwartego co do wielkości producenta samochodów na świecie. Fuzja powinna zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale przyszłego roku. Potwierdził to Elkann podczas środowej konferencji na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Exor, holdingu rodziny Agnelli, mającej udziały w FCA:

Warunki umowy FCA-PSA są ustalone i nie podlegają zmianom, są wiążące. Zawarcie fuzji pomiędzy akcjonariuszami FCA a akcjonariuszami PSA było jednoznacznym porozumieniem w sprawie środków pieniężnych i kapitału własnego. Obie strony w umowie FCA-PSA są zobowiązane do uzyskania parytetu w umowie o połączeniu. Powodów do fuzji jest więcej niż kiedykolwiek, ponieważ konsekwencje epidemii Covid-19 stanowią dodatkowe wyzwanie dla branży. Prace przygotowawcze do fuzji przebiegły na czas i zgodnie z planem. 

Analitycy zasugerowali, że niektóre z warunków fuzji – w szczególności wysokość specjalnej dywidendy, uzgodnionej przed wybuchem Covid-19 – mogą zostać zweryfikowane w celu uwzględnienia aktualnego stanu rynku akcji i rynku motoryzacyjnego.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Giulietta i Giulia bohaterami 5. odcinka Storie Alfa Romeo
Next post
70 lat temu narodziła się Scuderia Ferrari wraz z debiutem w wyścigu F1

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA: warunki umowy dotyczącej fuzji są pewne