fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA zakupi skrzynie ZF do aut hybrydowych

FCA zakupi skrzynie ZF do aut hybrydowych

Jak wynika z informacji opublikowanych na łamach Automotive News Europe, ZF Friendrichshafen zostanie dostawcą kolejnych przekładni automatycznych dla grupy Fiat Chrysler Automobiles, tym razem 8-biegowych 8HP przeznaczonych dla aut ze zintegrowanym napędem elektrycznym. Wspomniane skrzynie biegów mają być stosowane w modelach z napędem na tylną oraz obie osie. 

Dla ZF to drugie co do wielkości zamówienie w historii po kwietniowej umowie podpisanej z BMW. Producent nie ujawnił dokładnych liczb – wiadomo jedynie, że kontrakt jest niemal tak duży, jak w przypadku bawarskiej marki, a jego wartość opiewa na dwucyfrową kwotę liczoną w miliardach euro. Przekładnie mają trafić do pojazdów korzystających ze zintegrowanego układu elektrycznego. Produkcja rozpocznie się w 2022 roku w fabryce ZF w niemieckim Saarbrucken, choć planowane jest jej rozszerzenie o zakłady produkcyjne w USA i Chinach.

W najnowszym komunikacie wydanym przez ZF stanowisko w sprawie zamówienia zajął dyrektor generalny niemieckiej firmy, Wolf-Henning Scheider:

Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez FCA na globalnego dostawcę skrzyń biegów. Jest to nasze drugie duże zamówienie na nowe 8HP i potwierdza naszą strategię skupiania się na hybrydach typu plug-in jako codziennym rozwiązaniu, a co za tym idzie – rozwoju atrakcyjnych produktów w tym obszarze.

ZF liczy na coraz większy popyt na pojazdy hybrydowe, zwłaszcza w wariantach plug-in jako etap pośredni w drodze od silników spalinowych do pełnej elektryfikacji. Obecnie firma realizuje dwutorową strategię elektryfikacji, w ramach której planowane jest wprowadzenie na rynek specjalnej przekładni dedykowanej do samochodów elektrycznych o mocy do 140 kW, czyli około 190 KM. Jej zastosowanie ma zwiększyć zasięg każdej baterii nawet o 5%.

Najnowsze wieści świadczą o tym, że Fiat Chrysler Automobiles prężnie pracuje nad wdrożeniem w życie rozwiązań określonych w 5-letnim planie, nad którym pieczę sprawował m.in. Sergio Marchionne.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Lamborghini Urus
Poprzedni wpis
Lamborghini chce ograniczyć sprzedaż, by pozostać ekskluzywną marką
Następny wpis
James Glickenhaus oskarżył De Tomaso o plagiat Ferrari P4/5

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

FCA zakupi skrzynie ZF do aut hybrydowych