fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari 275 GTB porzucone na 27 lat w garażu

Ferrari 275 GTB porzucone na 27 lat w garażu

W zakurzonym prywatnym garażu w Karolinie Północnej odkryto dwa klasyczne supersamochody o szacowanej łącznej wartości ponad 19 000 000 zł.

Na Ferrari 275 GTB z 1966 i Shelby Cobrę 427 z 1967 natknięto się dopiero wtedy, gdy lokalna rada miejska zdecydowała o rozbiórce jednej z porzuconych posesji. Na miejsce wezwano eksperta zajmującego się klasycznymi samochodami – Bena Cottera. Według przyjaciela właściciela garażu, Warrena Cramera, oba pojazdy zostały porzucone w 1961 roku ze względu na śmierć mechanika, który niegdyś się nimi zajmował. Osoba będąca w posiadaniu obu samochodów nie była w stanie zaufać innym specjalistom na tyle, by powierzyć w ich ręce swoje cenne auta.

Zdaniem eksperta, oba niezwykle rzadkie pojazdy mają niskie przebiegi. Nadwozie srebrnego Ferrari, napędzanego 3,3-litrowym silnikiem V12, jest w pełni oryginalne. Pomimo kurzu na niebieskiej skórzanej tapicerce, wnętrze pod względem wizualnym prezentuje się niczym nowe. Według wskazań licznika, autem przejechano 13 000 mil, czyli niespełna 21 000 km. 390-konną Cobrą z kolei pokonano 19 000 mil (30 500 km).

 Jak twierdzi Warren Cramer, jego przyjaciel kupił Ferrari od pierwszego właściciela we wczesnych latach 80. za kwotę około 47 000 dolarów. Wtedy auto prezentowało się zupełnie tak, jakby dopiero wyjechało z fabryki.

Firmy przewozowe uznały oba te auta za tak wartościowe, że najzwyczajniej w świecie nie podjęły się ich transportu. Dokonał tego Ben Cotter parę tygodni później. Zarówno Ferrari, jak i Cobra, już 8 marca 2018 roku trafią na aukcję Gooding & Company.

Ten egzemplarz 275 GTB pojawił się na jednej z najbardziej prestiżowych wystaw w Cavallino, w Palm Beach, na Florydzie.

Ferrari na aukcjach

W ostatnich miesiącach na aukcjach pojawiało się sporo interesujących modeli Ferrari, w tym 166 MM Spider, F12tdf, LaFerrari Aperta oraz Testarossa.

Autor: Mateusz Struk

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Stratos
Previous post
Powstanie 25 sztuk nowego Stratosa
Bertone Lancia Stratos HF Zero 1970
Next post
Oto futurystyczny koncept Lancii Stratos z 1970 roku

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari 275 GTB porzucone na 27 lat w garażu