fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari LaFerrari z 2014 roku sprzedano za 4 mln dolarów

Ferrari LaFerrari z 2014 roku sprzedano za 4 mln dolarów

26 stycznia 2023 roku odbyła się aukcja RM Sotheby’s w Arizonie. W trakcie jej trwania sprzedano przedmiot nr 141 – Ferrari LaFerrari (2014) – za kwotę 4 075 000 dolarów.

LaFerrari oryginalnie zamówił entuzjasta marki – Greg Whitten – za pośrednictwem dealera z Seattle (Washington). Status Whittena jako jednego z najważniejszych kolekcjonerów włoskiej marki z Maranello jest niekwestionowany – może on pochwalić się najważniejszymi historycznymi egzemplarzami. Został doceniony m.in. w sierpniu 2018 roku, kiedy obdarzył RM Sotheby’s wyjątkowym zaszczytem wzbogacenia oferty o 250 GTO z 1962 roku, które sprzedano za 48,4 mln dolarów. Nadal jest to najwyższa cena, jaką kiedykolwiek osiągnięto na aukcji w przypadku modelu Ferrari.

Whitten wybrał dynamiczny i zapierający dech w piersiach odcień Blu Elettrico oraz ponadczasowe skórzane wnętrze Crema – jest to jedyne LaFerrari wyprodukowane w tej kombinacji kolorystycznej. Oprócz olśniewającego schematu kolorów, ten unikalny egzemplarz LaFerrari jest dodatkowo wzbogacony przez zestaw szarych felg z zaciskami hamulcowymi w czarnym macie, dachem wykończonym w połysku i haftowanymi zagłówkami. 

Dostarczony jako nowy do Ferrari of Seattle w grudniu 2014 roku, samochód został nabyty przez nowego właściciela we wrześniu 2021 roku. Od tamtej pory przejechał tylko 700 mil i otrzymał rozszerzoną gwarancję LaFerrari Power nadaną przez dealera z Denver. W momencie katalogwania przebieg pojazdu wynosił 3186 mil. Ferrari Classiche niedawno wzbogaciło ten pojazd o tzw. żółtą książkę.

LaFerrari szybko ugruntowało swoją pozycję jako jeden z najlepszych hipersamochodów wszech czasów. Ma uderzający design i zapierające dech w piersiach osiągi, które w przypadku tego egzemplarza dopełnia niezwykły lakier Blu Elletrico.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: RM Sotheby’s

Previous post
Ferrari 500 z 1966 r. osiągnęło na aukcji kwotę 2,2 mln dolarów
Next post
Alfa Romeo zaprasza na drugą edycję Tribe Day

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari LaFerrari z 2014 roku sprzedano za 4 mln dolarów