fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari nawiązało współpracę z Armani z myślą o sprzedaży toreb i odzieży

Ferrari nawiązało współpracę z Armani z myślą o sprzedaży toreb i odzieży

Dwie kultowe marki – Ferrari i Armani – rozpoczęły współpracę. Producent samochodów jest zdania, że markowe towary luksusowe mogą sięgnąć 10% zysków przed odliczeniem odsetek i podatków. 

Podczas telekonferencji z analitykami dyrektor generalny Ferrari Louis C. Camilleri stwierdził, że obecna oferta jest zbyt szeroka, co grozi osłabieniu bardzo cennego kapitału marki. Dotychczas Ferrari oferowało swoje produkty odzieżowe głównie w sklepach na terenach centrów handlowych i lotniskach, sprzedając m.in. koszule polo i torebki w raczej niewygórowanych cenach. Jednak wszystko wskazuje na to, że już wkrótce produkty sygnowane przez Ferrari – np. zegarek za kilkaset złotych lub czapki za około 30 dolarów – nie będą dostępne na taką skalę i w takich cenach, o czym świadczą słowa Louisa:

Zredukujemy nasze obecne umowy licencyjne o około 50%. Będziemy również eliminować około 30% kategorii produktów.

Strategia marki Armani mająca na celu przywrócenie luksusowego wizerunku marki polegała na rezygnacji z linii handlowo-usługowych średniego zasięgu oraz zmianie asortymentu. Włoski producent z Maranello liczy na to, że podjęcie podobnych kroków przyniesie równie dobre efekty. 

Nawet jeśli Ferrari znacznie podniesie ceny swoich produktów sklepowych, właściciele samochodów tej marki nie będą mieli problemów z zakupem artykułów takich jak okulary, torebki czy zegarki, nawet jeśli ich wartość będzie przekraczać kilka tysięcy złotych. Niewykluczone, że ze względu na wzrost ekskluzywności, wspomniane akcesoria będą tym chętniej kupowane.

Inne luksusowe marki ze świata motoryzacyjnego postępują podobnie, np. McLaren oferujący bardzo drogie okulary przeciwsłoneczne za 2000 dolarów. Nic więc dziwnego, że i Ferrari chce uszczknąć trochę tego tortu dla siebie.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
FCA może zrezygnować z segmentu A w Europie
Następny wpis
Lamborghini i MIT opatentowali nową technologię dla superkondensatorów

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Ferrari nawiązało współpracę z Armani z myślą o sprzedaży toreb i odzieży