fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari nie spieszy się z wypuszczeniem w pełni elektrycznego samochodu

Ferrari nie spieszy się z wypuszczeniem w pełni elektrycznego samochodu

Włoski producent z Maranello planuje wprowadzić na rynek pierwszy samochód w pełni elektryczny dopiero w okolicach 2025 roku, o ile technologia zostanie dostatecznie rozwinięta. Ferrari nie uznaje kompromisów i chce mieć pewność, że nowy pojazd zapewni doświadczenia na miarę dziedzictwa marki.

W rozmowie z brytyjskim magazynem Autocar UK dyrektor ds. marketingu Ferrari, Enrico Galliera, zdradził informacje dotyczące statusu pracy nad elektrycznym samochodem:

Niektórzy konkurenci wchodzą na rynek z nową technologią, której będziemy się przyglądać, ale czy to problem dla Ferrari? Myślę, że nie ze względu na specyficzne, niszowe cele. I czy to spowoduje zainteresowanie tym rynkiem? Też nie. Jesteśmy głęboko przekonani, że technologia akumulatorów nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięta, aby zaspokoić potrzeby supersamochodu. Nie wierzymy, że w ciągu najbliższych pięciu lat technologia ta będzie w stanie zaspokoić nasze potrzeby. Spełnimy wszystkie przepisy, które wejdą w życie, aby konkurować na rynku i nie sądzimy, że takie regulacje zmuszą nas do zmiany planów. Jak tylko opracowana zostanie zelektryfikowana technologia pozwalająca nam na opracowanie auta pasującego do naszego DNA, to zapewne zrobimy ten krok naprzód. Ale kluczem jest technologia: nie będziemy po prostu produkować Ferrari, które jest elektryczne. Jeśli wchodzimy z nową technologią, to musimy zapewnić powiew świeżości na rynku. W ten sposób Ferrari zawsze postępowało z nowymi technologiami. Ewolucja nowej technologii jest w 100% w DNA Ferrari. 

W 2019 roku Ferrari zaprezentowało swój pierwszy  seryjnie produkowany drogowy samochód hybrydowy – SF90 Stradale. Auto imponuje mocą 1000 KM i osiągami – sprint od 0 do 100 km/h trwa 2,5 s, a do 200 km/h – 6,7 s! Pętlę toru Fiorano jest w stanie pokonać w zaledwie 1 minutę i 19 sekund. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Unikatowy prototyp MC20 został dedykowany Sir Stirlingowi Mossowi
Następny wpis
Lamborghini Super Trofeo Europe 2020 ma się rozpocząć we wrześniu na Misano

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Ferrari nie spieszy się z wypuszczeniem w pełni elektrycznego samochodu