fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari podsumowało wyścig na torze w Szanghaju

Ferrari podsumowało wyścig na torze w Szanghaju

Tysięczny wyścig Formuły 1 kierowcy zespołu Scuderia Ferrari ukończyli na 3. i 5. miejscu. Wyższa lokata przypadła Sebastianowi Vettelowi, a ta niższa – Charlesowi Leclercowi.

Pierwsza część sesji kwalifikacyjnej udowodniła, jak szybcy na torze w Szanghaju są kierowcy Mercedesów – Valtteri Bottas i Lewis Hamilton, którzy zajęli analogicznie pierwsze i trzecie miejsca, podczas gdy Charles uplasował się drugi, a Sebastian – 5. W drugiej części ci czterej kierowcy zajęli pierwsze 4 lokaty, z czego dwie najwyższe przypadły Mercedesom, tak samo zresztą, jak w trzeciej części. Ostatecznie Sebastian Vettel zajął trzecie miejsce, Charles Leclerc czwarte. W gorszej sytuacji znaleźli się reprezentanci Alfa Romeo Racing – Kimi Raikkonen startował z 13. pozycji, a jego kolega z zespołu – Antonio Giovinazzi – z 19.

Najszybsze okrążenie podczas wyścigu wykręcił Pierre Gasly z Red Bull Racing – 1:34.742. Sebastian Vettel, Charles Leclerc i Valterri Bottas wykręcili analogicznie – 1:34.836, 1:34.860 i 1:34.872. Jednak nie znalazło to swojego odzwierciedlenia w końcowych wynikach. Ostatecznie wyścig zwyciężył Lewis Hamilton, Valtteri Bottas był drugi, Sebastian Vettel trzeci, Max Verstappen czwarty, a Charles Leclerc – piąty. Kimi Raikkonen ukończył rywalizację na 9. pozycji, a jego kolega z zespołu – na 15. Robert Kubica był ostatnim spośród kierowców, którzy ukończyli rywalizację na torze w Szanghaju.

Wrażeniami po wyścigu podzielili się kierowcy, w tym Sebastian Vettel:

Cieszymy się z zajęcia miejsca na podium, choć ogólnie nie możemy czuć się usatysfakcjonowani, ponieważ byliśmy po prostu wolni. Mieliśmy nadzieję, że będziemy bardziej konkurencyjni dla Mercedesa, a jednak tak się nie stało. Szkoda, że nie udało nam się ukończyć na trzecim i czwartym miejscu. Zarówno ja, jak i Charles, jesteśmy świadomi, że jedziemy dla drużyny i reprezentujemy jeden zespół. Możemy jechać własny wyścig, ale powinniśmy się wpierw upewnić, że Ferrari jest w stanie walczyć z rywalami. Myślę, że mamy dobry samochód i wciąż nie jesteśmy w stanie uwolnić pełnego potencjału. Dużo się o nim dowiadujemy i ważne jest, aby zrobić wiele okrążeń, aby lepiej go czuć. Otrzymujemy coraz wyraźniejszy obraz tego, czego nam brakuje w tej chwili, więc myślę, że okres następnych kilku tygodni będzie dla nas ważny, abyśmy mogli obrać właściwą drogę.

Charles Leclerc:

Dzisiejszy wyścig nie należał do jednych z łatwiejszych, ponieważ wyglądało na to, że nie mieliśmy dostatecznie dobrego tempa, aby walczyć na czele z naszymi konkurentami. Mój start był dobry, mimo że razem z Sebastianem zmagaliśmy się z oponami. Zmieniliśmy pozycję i myślałem, że się wycofa, nie zrobił tego, a to nie pomogło moim oponom, które lekko się przegrzewały i straciłem trochę czasu. Na moim drugim komplecie miałem nadzieję dojechać do końca, ale niestety znowu musiałem się zatrzymać i straciłem jedno miejsce. Wszyscy razem będziemy próbowali zrozumieć co można było zrobić lepiej i jestem pewien, że na następny wyścig wrócimy silniejsi.

Rundę w Szanghaju podsumował Mattia Binotto, szef zespołu Scuderia Ferrari:

Mercedes był szybki przez cały weekend, począwszy od piątku. Wczoraj byli szybsi w kwalifikacjach i równie szybcy w wyścigu. My mieliśmy zupełnie odmienną sytuację niż ta sprzed dwóch tygodni w Bahrajnie. Za kolejne dwa tygodnie znowu wszystko może się odmienić. Wszystko zmienia się z wyścigu na wyścig, musimy być gotowi na to, że każda runda może być zupełnie inna. Nasze decyzję dotyczące strategii zostały podjęte, aby zmaksymalizować szansę na dobry wynik drużynowy. Wrócimy do Maranello i przyjrzymy się wszystkiemu, spróbujemy zrozumieć, co nie zadziałało w ten weekend, by to poprawić. Musimy dalej rozwijać samochód i zrozumieć, gdzie są jego limity, a następnie wrócić silniejsi. Następny tor jest zupełnie inny i musimy podejść do startu na nim z pozytywnym nastawieniem, aby zrobić to, co do nas należy.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Giulia Veloce – góry, miasto i szosa
Next post
Portofino zgarnęło dwie nagrody

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari podsumowało wyścig na torze w Szanghaju