fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat 600 D z 1969 trafił na aukcję Finarte

Fiat 600 D z 1969 trafił na aukcję Finarte

W dniach 14-28 czerwca 2021 roku odbyła się internetowa aukcja organizowana przez Finarte, podczas której wystawiono na sprzedaż Fiata 600 D z 1969 roku. 

Właściciel tego egzemplarza zapewnił, że pojazd jest w doskonałym stanie technicznym, co zawdzięcza m.in. renowacji silnika. Pod względem wizualnym również nie ma większych skaz. To jedna z ostatnich sztuk serii D, wyróżniająca się dużymi światłami zwanymi fanalona. Sercem pojazdu był silnik o pojemności 750 cm³. Eksperci spodziewali się, że cena tego auta w drodze licytacji osiągnie kwotę do 7000 euro, czyli równowartość około 32 000 zł.

Samochód w takiej konfiguracji był w stanie rozpędzić się do prędkości maksymalnej 110 km/h. Pojazd osiągnął duży rynkowy sukces, co zawdzięczał przede wszystkim względom praktycznym i ekonomicznym. Wyróżniał się niską masą, wynoszącą około 600 kg. W lutym 1961 roku fabrykę opuścił milionowy egzemplarz Fiata 600 – osiągnięto to w mniej niż 6 lat od debiutu rynkowego. Za jego wytwarzanie odpowiadały fabryki we Włoszech, Argentynie, Australii, Chile, Kolumbii, Malezji, Hiszpanii, Urugwaju, Jugosławii i Niemczech. Nadwozia zaprojektował Dante Giacosa.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Finarte

Previous post
Charles Leclerc drugi na Silverstone. Zabrakło 4 s do zwycięstwa
Next post
Niebieskie Ferrari F40 sprzedane za 1 mln funtów

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Fiat 600 D z 1969 trafił na aukcję Finarte