fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat Dino 2400 Spider by Pininfarina 1970 trafi na aukcję

Fiat Dino 2400 Spider by Pininfarina 1970 trafi na aukcję

W dniach 23-24 października 2020 roku podczas wydarzenia Elkhart Collection w stanie Indiana, w drodze licytacji sprzedany zostanie Fiat Dino 2400 Spider by Pininfarina z 1970 roku. Zdaniem ekspertów cena auta może sięgnąć od 100 do 125 tys. dolarów.

Dino powstało w połowie lat 60. w wyniku porozumienia pomiędzy Fiatem i Ferrari w kwestii homologacji sześciocylindrowego silnika do Formuły 2, wymagającej produkcji co najmniej 500 egzemplarzy drogowych. Dzięki bardzo dobrym osiągom jednostka V6 była wykorzystywana przez obie firmy, w tym w takich modelach, jak: Lancia Stratos, Ferrari Dino 206 i 246 GT. Fiat także oferował własne Dino, sprzedawane zarówno w nadwoziach coupe Bertone i Pininfarina spider, w wariantach pojemnościowych 2.0 lub 2.4.

Wystawiony na sprzedaż egzemplarz pochodzi z wczesnej produkcji. To rzadki kabriolet 2400, czyli wyposażony w większy i mocniejszy silnik. Auto zostało zakupione przez dealera Ferrari w Chicago Johna Weinberga. Pojazd odrestaurowano w 1998 roku.

Lakier jest w dobrym stanie, tak samo wnętrze, w którym zamontowano nowoczesne radio – poza tym detalem, całość pozostała oryginalna. Do auta obecny właściciel dorzuca faktury z prac serwisowych wykonanych przez Continental Motorsports.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: RM Sotheby’s

Previous post
Jeden z 15 egzemplarzy Fiata 8V Ghia Supersonics na sprzedaż
Next post
Pechowy rajd Roma Capitale Rally dla ekipy Poloński-Sitek

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Fiat Dino 2400 Spider by Pininfarina 1970 trafi na aukcję