fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Pechowy rajd Roma Capitale Rally dla ekipy Poloński-Sitek

Pechowy rajd Roma Capitale Rally dla ekipy Poloński-Sitek

W pierwszym rajdzie z serii Abarth Rally Cup triumfowała ekipa Mabellini-Arena w Abarthcie 124 zespołu Napoca Rally Team. 20-letni kierowca uplasował się na 2. miejscu w kategorii ERC2.

Mabellini był szybszy od ekipy Gobbin-Cervi w swoim pierwszym międzynarodowym starcie. Pecha za to miał Dariusz Poloński i Łukasz Sitek z Rallytechnology Team. Mimo wyraźnego prowadzenia po pierwszym odcinku, na wczesnym etapie rywalizacji zmuszeni byli do wycofania się ze względu na awarię turbosprężarki.

Tempo najszybszego w stawce Abartha 124 stanowi dowód na ponadprzeciętne możliwości tego pojazdu w tak wymagających warunkach drogowych, z dużymi zmianami przyczepności na takich odcinkach specjalnych, jak Colli Romani. Włoski samochód jest szybki, dobrze się prowadzi i pomimo napędu na tylną oś, zapewnia dostatecznie dobrą trakcję. 

Rally di Roma Capitale to pierwszy rajd rozgrywany w ramach międzynarodowej serii. Mając na uwadze wyjątkowe okoliczności epidemiologiczne, organizatorzy zabronili wstępu publiczności na odcinki specjalne. Ponadto do tzw. stref wsparcia dostęp był również utrudniony. 

Andrea Mabellini z Napoca Rally Team nie ukrywał swojej satysfakcji po rozstrzygnięciu pierwszej rundy: 

Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpocząłem mistrzostwa od zwycięstwa w takim technicznym rajdzie. Starałem się utrzymać dobry rytm i nauczyć się jazdy w Abarthcie 124 na bardzo szybkich odcinkach. Wynik jest dla nas nagrodą i pozwala patrzeć z ufnością na kolejne rajdy.

Roberto Gobbin z Winners Rally Team jest zadowolony z dojechania do mety: 

Moim celem było ukończenie tak długiego i trudnego rajdu, który potwierdza odpowiednie przygotowanie nas i naszej ekipy pod względem mechanicznym i fizycznym. Jesteśmy dumni z naszych dokonań i coraz lepiej radzimy sobie w Abarhcie 124.

Kolejny rajd Puchar Abarth Rally Cup zaplanowano na 13-15 sierpnia na Łotwie, gdzie uczestnicy będą jeździć po szutrowych odcinkach.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Fiat Dino 2400 Spider by Pininfarina 1970 trafi na aukcję
Następny wpis
Alfa Romeo Giulietta Spider by Pinin Farina szuka nowego domu

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Pechowy rajd Roma Capitale Rally dla ekipy Poloński-Sitek