fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Pechowy rajd Roma Capitale Rally dla ekipy Poloński-Sitek

Pechowy rajd Roma Capitale Rally dla ekipy Poloński-Sitek

W pierwszym rajdzie z serii Abarth Rally Cup triumfowała ekipa Mabellini-Arena w Abarthcie 124 zespołu Napoca Rally Team. 20-letni kierowca uplasował się na 2. miejscu w kategorii ERC2.

Mabellini był szybszy od ekipy Gobbin-Cervi w swoim pierwszym międzynarodowym starcie. Pecha za to miał Dariusz Poloński i Łukasz Sitek z Rallytechnology Team. Mimo wyraźnego prowadzenia po pierwszym odcinku, na wczesnym etapie rywalizacji zmuszeni byli do wycofania się ze względu na awarię turbosprężarki.

Tempo najszybszego w stawce Abartha 124 stanowi dowód na ponadprzeciętne możliwości tego pojazdu w tak wymagających warunkach drogowych, z dużymi zmianami przyczepności na takich odcinkach specjalnych, jak Colli Romani. Włoski samochód jest szybki, dobrze się prowadzi i pomimo napędu na tylną oś, zapewnia dostatecznie dobrą trakcję. 

Rally di Roma Capitale to pierwszy rajd rozgrywany w ramach międzynarodowej serii. Mając na uwadze wyjątkowe okoliczności epidemiologiczne, organizatorzy zabronili wstępu publiczności na odcinki specjalne. Ponadto do tzw. stref wsparcia dostęp był również utrudniony. 

Andrea Mabellini z Napoca Rally Team nie ukrywał swojej satysfakcji po rozstrzygnięciu pierwszej rundy: 

Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpocząłem mistrzostwa od zwycięstwa w takim technicznym rajdzie. Starałem się utrzymać dobry rytm i nauczyć się jazdy w Abarthcie 124 na bardzo szybkich odcinkach. Wynik jest dla nas nagrodą i pozwala patrzeć z ufnością na kolejne rajdy.

Roberto Gobbin z Winners Rally Team jest zadowolony z dojechania do mety: 

Moim celem było ukończenie tak długiego i trudnego rajdu, który potwierdza odpowiednie przygotowanie nas i naszej ekipy pod względem mechanicznym i fizycznym. Jesteśmy dumni z naszych dokonań i coraz lepiej radzimy sobie w Abarhcie 124.

Kolejny rajd Puchar Abarth Rally Cup zaplanowano na 13-15 sierpnia na Łotwie, gdzie uczestnicy będą jeździć po szutrowych odcinkach.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Fiat Dino 2400 Spider by Pininfarina 1970 trafi na aukcję
Next post
Alfa Romeo Giulietta Spider by Pinin Farina szuka nowego domu

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Pechowy rajd Roma Capitale Rally dla ekipy Poloński-Sitek