fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat Ducato najlepszą bazą pod zabudowę kampera

Fiat Ducato najlepszą bazą pod zabudowę kampera

Nie tak dawno FCA Poland podsumował sprzedaż w roku 2017. Z krótkiej notatki prasowej dowiedzieliśmy się, że Ducato jest najczęściej wybieranym samochodem dostawczym w Polsce. Sukces dostawczaka z pod znaku Fiat Professional nie ma charakteru regionalnego. Dowodem jest nagroda za najlepszą bazę do zabudowy kamperów w Niemczech. Tytuł Best camper base of the Year przyznali czytelnicy niemieckiego magazynu Promobil.  Jest to 11. z rzędu zwycięstwo Fiata Ducato w tej kategorii.

To zwycięstwo nie jest dziełem przypadku. Kilkanaście tytułów z rzędu potwierdza, że produkt Fiata jest niemal doskonały jako baza pod zabudowę coraz bardziej popularnych kamperów. Prestiżowa nagroda przyznawana jest już od 25 lat. Stanowi odzwierciedlenie oczekiwań klientów, jak również wyraz ich opinii o danym produkcie. O tym, jak mocną pozycję ma tu włoski pojazd może świadczyć fakt, że 3 na 4 sprzedawane kampery bazują właśnie na Fiacie Ducato. Warto zaznaczyć, że wynik ten nie dotyczy samych Niemiec, ale całej Europy. Jak do tej pory Fiat Professional sprzedał już 3 miliony Ducato przeznaczonych do budowy „domu na kołach”.

Sukces Ducato należy upatrywać w bogatej historii. Pierwszy model o tej nazwie zjechał z taśm produkcyjnych 36 lat temu. Przez lata produkcji powstały kolejne wersje, które stawały się coraz lepsze i bardziej zaawansowane technicznie. Ducato produkowane jest w fabryce Sevel Sud w Val di Sagro (największej fabryce lekkich samochodów dostawczych w Europie), gdzie powstaje niemal 100 różnych konfiguracji modelu. Największy dostawczy Fiat sprzedawany jest w ponad 80 krajach na świecie pod różnymi nazwami (w Stanach Zjednoczonych jako Ram Promaster).

Fiat stworzył też Dedykowane Centrum Obsługi Klienta, gdzie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu klienci mogą zadzwonić by porozmawiać z Ambasadorami Fiat w różnych językach. W trosce o nabywcę w 44 krajach działa też mobilny zespół, który jest w stanie dojechać na miejsce i  pomóc w razie awarii. Dodać należy, że z ponad 6500 punktów serwisowych Fiat Professional, aż 1800 stanowią stanowiska obsługi Fiat Camper.

Liczne nagrody przyznawane Fiat Professional, a w szczególności  modelowi Ducato dowodzi, że produkt ten jest niekwestionowanym liderem, a także sposobem na sukces. Po działaniach koncernu widać, że władze podchodzą do klienta z należnym szacunkiem zapewniając mu najlepsze możliwe warunki serwisowania i innej pomocy. Z takim podejściem Fiat Professional może być spokojny o swoją przyszłość. Pozostaje mieć nadzieję, że te najwyższe standardy da się kiedyś wprowadzić dla innych klientów włoskiego koncernu.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: FCA

Ferrari ma w planach elektryfikację gamy
Poprzedni wpis
Ferrari ma w planach elektryfikację gamy swoich modeli
Lancia Thema 8 32
Następny wpis
Rowan Atkinson sprzedaje swoją Lancię Themę 8.32

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Fiat Ducato najlepszą bazą pod zabudowę kampera