fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat Tipo zwyciężył w plebiscycie Fleet Awards Polska 2018

Fiat Tipo zwyciężył w plebiscycie Fleet Awards Polska 2018

Magazyn MŚP Biznes jako auto najlepsze dla przedsiębiorców wybrał Fiata Tipo. Na podium w kategoriach Najlepszy Flotowy Średni Samochód Dostawczy i Duży Samochód Dostawczy załapały się – odpowiednio – Talento i Ducato.

To nie lada wyróżnienie, szczególnie mając na uwadze fakt, że w Polsce aż 65% udział w rynku mają klienci biznesowi. Mało tego – z roku na rok ta liczba wzrasta w zatrważającym tempie. Z kolei w plebiscycie Fleet Awards Polska od ponad dekady wybierane są najlepsze pojazdy, produkty oraz usługi flotowe dostępne na rodzimym rynku. Tytuły przyznane samochodom Fiata oraz Fiata Professional są dowodem na to, że oferta włoskiego producenta należy do jednej z najatrakcyjniejszych.

O skali przedsięwzięcia, a co za tym idzie – rzetelności i jakości plebiscytu – świadczy fakt, że zwycięskie pojazdy musiały przebrnąć przez 2 etapy. W ramach pierwszego z nich swoje głosy oddało ponad 20 000 osób odpowiedzialnych za zapewnianie sprawnego rozwoju swoich firm na różnym szczeblu decyzyjności oraz przeszło 100 dziennikarzy motoryzacyjnych.

W drugim etapie, tzw. Wielkim Teście Flotowym, 130 nominowanych pojazdów oceniało aż 318 jurorów, którzy poddawali je trzem próbom dynamicznym oraz sprawdzali, jak spisują się podczas jazdy miejskiej. Ostatnią składową oceny jest wartość rezydualna danego modelu określana na podstawie szacunków Info-Eksperta.

Jak twierdzi Fiat, Tipo wyróżnia się na rynku swoim stylowym wzornictwem, ergonomicznym i bogato wyposażonym wnętrzem oraz zaskakująco konkurencyjnymi cenami, które zaczynają się od 46 100 zł za odmianę korzystającą z takich dobrodziejstw, jak klimatyzacja i radio UConnect z USB. Talento oferuje duże możliwości ładunkowe, dzięki czemu stanowi świetne narzędzie w pracy jako pojazd dostawczy. I to wszystko za kwotę od 83 400 zł netto za wersję furgon, napędzaną jednostką 1.6 Multijet 95 KM.

Fiat Ducato
Fiat Ducato

Ducato z kolei od 11 lat dzieli i rządzi w swoim segmencie, w efekcie czego udział Fiata na krajowym rynku lekkich aut dostawczych wyniósł 18,6% w 2017. Jego atutem jest szeroki zakres indywidualizacji – ponad 2000 możliwych konfiguracji. Ceny startują od 76 500 zł netto.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Pininfarina zaprezentuje 6 najlepszych modeli na wystawie w Turynie
ACLeague
Następny wpis
Dziś ostatnia runda ACLeague na torze w Barcelonie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Fiat Tipo zwyciężył w plebiscycie Fleet Awards Polska 2018