fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat zaciska sieć w USA

Fiat zaciska sieć w USA

To już nie są żarty! Amerykanie będą zmuszeni jeździć samochodami wielkości ośmiocylindrowego silnika w ich pikapach.

Wieści zza wielkiej wody! Oto ludzie z Chrysler Group LLC zaprosili do siebie 400 swoich dilerów by omówić z nimi warunki jakie będą musieli spełnić by zostać dilerem Fiata w USA. Przyszli sprzedawcy poznali zasady procedury weryfikacyjnej. Na odpowiedź mają czas do 22 września 2010 roku. Listę przedstawicieli spełniających wymagania centrali poznamy w czwartym kwartale tego roku.

Sieć włoskiego koncernu w Stanach Zjednoczonych ma zostać zbudowana do końca 2010 roku. Z założeń wynika, że Fiat chce mieć swoje przedstawicielstwa w 165 lokalizacjach odznaczających się wysoką liczbą rejestracji małych samochodów.  

Zgodnie z planem Fiat 500 pojawi się w sprzedaży w USA pod koniec 2010 roku, zaś Fiat 500C czyli kabrio w 2011 r. Auta na potrzeby rynku USA będą pochodziły z Meksyku. Samochody będzie napędzał turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 MultiAir. Jednostkę wyprodukuje amerykańska fabryka.

Plany sobie, a rzeczywistość sobie… Jakoś ciężko nam jest wyobrazić sobie mega Amerykanina w mini Fiaciku. W końcu silniczek 500-ki mógłby napędzać wycieraczki w pikapie Mr Smitha…

Poprzedni wpis
Il Ponte poleca
Następny wpis
Wielka niespodzianka na 100 lat Alfy!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Fiat zaciska sieć w USA