fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Wielka niespodzianka na 100 lat Alfy!

Wielka niespodzianka na 100 lat Alfy!

Piękna Giulietta została playmate debiutującego magazynu CARS. Oto jak na pięciu rozkładówkach i okładce wypadła ślicznotka z ziemi włoskiej!

Zacznijmy od tego, że cały miesięcznik CARS jest we “włoskim klimacie” – co bardzo się nam podoba  Absolutna nowość na polskim rynku czasopism motoryzacyjnych już okładką bije po oczach flagą Italii, na której nowa Giulietta i jej legendarna poprzedniczka kuszą wdziękami…

OK. czas odpalić 170-konny silnik 1.4 MultiAir… Przed wami najnowsze dziecko Alfy na 100-lecie w solidnym polskim teście.

Jedynka i gaz! “Można się zakochać, jeździ jak żadna Alfa Romeo wcześniej.” – czytamy w CARS. “(…) Giulietta niewiele robi sobie z działających na nią sił bocznych w zakrętach, jest przewidywalna i niesamowicie opanowana, nawet wtedy, kiedy jest już naprawdę  szybko i kiedy nagle odpuścisz nogę z gazu. Podsterowność w Alfie występuje bardzo późno, a elektroniczna szpera pozwala na szybsze pokonywanie zakrętów i jeszcze większe czerpanie radości z jazdy. Dzięki niej większość szybkich łuków można wręcz przejechać bez odpuszczania nogi z gazu. Działa wyśmienicie!”

Silnik? Przypominamy, że na tapetę trafiła Giulietta ze 170-konnym napędem 1.4 MultiAir. Werdykt? “O takiej elastyczności mogą śnić niektóre turbodiesle!” – zachwyca się autor. Moment obrotowy to 230 Nm przy 2250 obr./min, po przejściu w tryb Dynamic niutonometrów jest już 250 przy 2500 obr./min. “(…) W niskim zakresie obrotów jednostka napędowa Alfy zachowuje się gładko, by wraz z ich wzrostem nabierać soczystego brzmienia, typowego dla wszystkiego ze Scudetto na masce.”

Spalanie? “Średnio Giulietta, zaopatrzona w działający gładko system start/stop, pochłania około 8 l paliwa na 100 km. W gęstym ruchu miejskim wynik ten wzrasta do nieco ponad 9 l, natomiast przy jeździe ze stałą prędkością 90 km/h zużywa jedynie 5,4 l benzyny. 60-litrowy bak sprawia, że Alfą możesz spokojnie pokonać 750 km bez tankowania. Zupełnie jak w turbodieslu!”

Czas na werdykt! Czytamy – “Takie auto jak Giulietta z 75 900 zł to okazja! Ze znakomitym 170-konnym silnikiem piękna Alfa Romeo może rywalizować z najlepszymi. Do kompletu ma pierwszorzędne właściwości jezdne, wysoki komfort i porządną jakość.”

Zdaniem autora testu w nowej Alfie kierowca polubi m.in. genialne zachowanie w czasie jazdy, świetną dynamikę, fantastyczną elastyczność i precyzyjny mechanizm zmiany biegów.

Taka jest Giulietta w słowach czytanych na kartkach CARS. Zresztą w całym opasłym numerze poza testem nowej Alfy znajdziecie jeszcze: “Szkołę kochania” a w niej krwistoczerwoną Alfę Romeo Brera, Lancię Delta na długim dystansie i reportaż z fabryki Fiata w Tychach – dziennikarz magazynu CARS sam zbudował Abartha 500 a potem… dał mu popalić na torze wyścigowym.

Poprzedni wpis
Fiat zaciska sieć w USA
Następny wpis
Uwaga! Palący problem w Ferrari!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Wielka niespodzianka na 100 lat Alfy!